Zasłony boho do sypialni – sztuka pięknego życia

Inspirowane poszukiwaniem piękna w codzienności, także we śnie, doprawione nutą dekadencji, ozdobione marokańskimi wzorami, orientalnymi kolorami i egzotycznymi motywami roślinnymi – zasłony boho do sypialni oszałamiają designem i dopracowanym w każdym detalu wykończeniem. Sprawdź, jak stworzyć wyjątkowe dekoracje okienne w Twojej wymarzonej sypialni, nawiązujące do stylu życia nonszalanckiej cyganerii artystycznej.

Poszukiwaniem definicji piękna zajmujemy się od zarania dziejów. Jedną z nich sformułował francuski poeta Charles Baudelaire, reprezentant XIX-wiecznej, paryskiej bohemy, środowiska artystycznego, któremu przyświecało awangardowe podejścia do sztuki. Baudelaire pisał, że piękno zawsze jest dziwne, a dziwność jest niezbędnym składnikiem piękna. Należy szukać go w każdej chwili – we śnie, w pracy, w zabawie, na ulicy, a zwłaszcza w samym sobie. Niczym nieskrępowana wolność wyrazu i przekonanie o tym, że sami wiemy, co dla nas najlepsze i najpiękniejsze pozwoliły ukształtować się nurtowi w sztuce dekoracji wnętrz. Tętniący intensywnymi kolorami, wzorami i bibelotami, eklektyczny styl boho podkreśla osobowość domowników, zachwyca niecodziennymi połączeniami materiałów i faktur, aby stworzyć piękną, spójną całość. Zasłony boho są jednym z najważniejszych elementów wystroju sypialni, zapewniających nie tylko komfortowy sen, ale również dopełnienie przemyślanej aranżacji.

Sypialnia w stylu boho – zasłony zaciemniające

Urządzając sypialnię w stylu boho, postaw na stonowaną paletę barw bazowych. Ściany utrzymane w ciepłych kolorach ziemi, naturalne drewno na podłodze, a także duże przeszklenia pozwolą Ci ukoić zmysły. Powrót do natury jest jednym z najsilniejszych, najdłużej utrzymujących się na topie trendów wnętrzarskich. Wybierając zasłony do sypialni, inspirowane światem paryskiej bohemy, sięgnij po jednolite modele o wyrazistych kolorach. Nie bój się intensywnej żółci, czerwieni, błękitu czy zieleni. Mocne akcenty kolorystyczne na tle neutralnej bazy są kluczem do stworzenia wyjątkowej aranżacji. Możesz postawić na ciężkie, mięsiste zasłony zaciemniającezasłony welurowe, zasłony aksamitne, które wyróżniają się wyraźną fakturą i doskonale układają na oknie. Zaciemniające zasłony boho pozwolą Ci na spokojny, niczym niezakłócony sen, a także zapewnią odpowiednią osłonę termiczną.

Zwiewne zasłony boho w marokańskie wzory

Aranżację rodem z czasów świetności paryskiej bohemy pozwolą Ci stworzyć również zwiewne zasłony boho w marokańskie wzory, motywy orientalne oraz egzotyczne nadruki. W tym przypadku musisz zdecydować na wstępie, czy wolisz geometryczne zestawienia barw, dynamiczne i przyciągające wzrok, niczym obrazy w kalejdoskopie, czy florystyczne przedstawienia rodem z tropikalnego lasu. Nowoczesne zasłony boho oszałamiające połączeniem intensywnych barw, inspirowane marokańskimi płytkami, ornamentami w świątyniach, niespotykaną w naszej części globu florą, pozwolą Ci stworzyć niepowtarzalną dekorację okien i wyjątkowy klimat w sypialni, czyli w jednym z najbardziej intymnych wnętrz Twojego domu. Za każdym pomysłem powinna stać Twoja osobowość, wyczucie estetyki, piękno, z którym się utożsamiasz.

Boho tkwi w szczegółach – nowoczesne zasłony do sypialni

Połączenie poduszki boucle z futrzaną, zasłon welurowych z wełnianym kocem, marokańskich wzorów na tle beżowej ściany – wszystko, co pozornie do siebie nie pasuje, a zwłaszcza gryzie się kolorami i fakturami, pozwala zbudować przytulne, wyraziste, pełne emocji wnętrze eklektyczne. Cyganeryjny sznyt, moc wzorów, kolorów i faktur to kwintesencja stylu boho. Jednym ze sposobów na dekorację okna w sypialni, urządzonej w stylu boho mogą być również zupełnie neutralne, nowoczesne zasłony szare, beżowe, delikatne i prześwitujące, za sprawą których reszta wyrazistych, wzorzystych dodatków w mocnych kolorach zostanie zmiękczona rozproszonym, ciepłym światłem słonecznym. Sprawdź, które z rozwiązań idealnie wpisze się w Twoje wnętrze. Spraw, aby dekoracje okienne były nie tylko ozdobą sypialni, ale dodawały jej blasku i uroku, zgodnie z Twoim charakterem!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]