Zalety mezoterapii igłowej

Istnieje wiele powodów, dla których profesjonalne gabinety medycyny estetycznej powinny rozszerzyć swoją ofertę o zabiegi mezoterapii igłowej. Usługa ta stale zyskuje na popularności dzięki zastosowaniu w przypadku różnego rodzaju problemów skórnych, względem których gwarantuje widoczne, satysfakcjonujące efekty. Jakie zatem są główne zalety mezoterapii igłowej i jakich urządzeń ona wymaga?

Mezoterapia – właściwości

Iniekcyjne wprowadzanie preparatów leczniczych, regenerujących i odżywczych w głąb skóry przynosi liczne korzyści dotyczące zdrowia i atrakcyjnego wyglądu. Z tego powodu mezoterapia jest stosowana w wielu różnych przypadkach, takich jak zmarszczki, trądzik, cellulit, rozstępy czy wypadanie włosów. Używa się jej również do terapii nerwobóli, przewlekłego napięcia mięśniowego, szybszego leczenia urazów i schorzeń stawów.

Mezoterapia igłowa twarzy

Mezoterapia igłowa twarzy polega na wprowadzaniu w głąb skóry odpowiednio dobranych substancji aktywnych za pomocą bardzo cienkich igieł. Mikronakłucia są wykonywane w różnych obszarach ciała. W przypadku mezoterapii igłowej twarzy celem zabiegu najczęściej jest leczenie trądziku, likwidacja drobnych blizn i przebarwień, a także kuracja przeciwzmarszczkowa. Zależnie od problemów skórnych stosuje się specjalistyczne preparaty, takie jak witaminy, ekstrakty roślinne oraz kwasy organiczne. Skóra jest dzięki nim stymulowana do szybszej regeneracji, zyskuje długotrwałe nawilżenie, rozjaśnienie, miękkość, elastyczność i promienny wygląd.

Mezoterapia okolic oczu

Dla osób posiadających skórę dojrzałą, na której pojawiły się już pierwsze zmarszczki, mezoterapia igłowa jest zalecana na przykład w celu ich niwelacji i opóźnienia dalszych procesów starzeniowych. Mezoterapia igłowa pod oczy zwiększa gęstość skóry, co ma istotny wpływ na wiele aspektów. Po pierwsze zmarszczki ulegają widocznemu spłyceniu, a skóra zyskuje większe napięcie. W ten sposób mezoterapia pod oczy pozwala pozbyć się także nieestetycznej opuchlizny lub cieni pod oczami. Finalnie okolice oczu prezentują gładką, jasną skórę, co znacznie odmładza wygląd całej twarzy.

Mezoterapia igłowa głowy

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem kosmetycznym stosowanym także w przypadku łysienia androgenowego o podłożu hormonalnym. Mezoterapia igłowa głowy to zabieg polecany zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Do istniejących jeszcze cebulek wstrzykiwane są substancje pobudzające ponowny wzrost włosów. Dlatego mezoterapia przynosi najlepsze efekty u osób w wieku około trzydziestu lat, których skóra głowy znajduje się w początkowej fazie łysienia. Proces ten można wówczas nie tylko zatrzymać, ale również skutecznie cofnąć.

Jakie urządzenia kosmetyczne do mezoterapii?

Bezpieczna i skuteczna mezoterapia igłowa wymaga odpowiednio wykwalifikowanego kosmetologa, który posiada szeroką wiedzę na temat budowy skóry i ludzkiej anatomii. Niezbędne jest również odpowiednie wyposażenie. Do mezoterapii igłowej stosuje się specjalne urządzenia kosmetyczne, takie jak pistolety i rollery. Tego rodzaju zaawansowany technologicznie sprzęt znajduje się w ofercie producenta Attre. Urządzenia kosmetyczne do mezoterapii posiadają nano igły o długości od 0,1 do 2,5 mm. Dzięki nim możliwe jest wprowadzanie w głąb skóry odpowiednio dobranych substancji aktywnych. Zależnie od indywidualnego przypadku umożliwiają dostosowanie zarówno głębokości iniekcji, jak i dawki preparatu. Ze względu na dyskomfort towarzyszący zabiegowi rekomendowane jest także stosowanie kremu znieczulającego.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]