Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto je wykupić?

Planujesz wyjazd za granicę? Poza koniecznymi do spakowania rzeczami przemyśl także wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju ochronę – zarówno podczas podróży służbowej, jak i prywatnej.

Koszty leczenia, NNW i Assistance za granicą

O zagranicznym ubezpieczeniu zdrowotnym myśli się najczęściej tylko podczas wyjazdów rekreacyjnych. Zimowy wypad w góry na narty, nurkowanie do dna oceanu – wówczas podróżni najbardziej spodziewają się przykrych urazów. Warto jednak mieć na uwadze, że wypadki zdarzają się w różnych niespodziewanych sytuacjach. Złamać nogę można nie tylko na stoku, ale także podczas schodzenia ze schodów w hotelu.

Co więcej, ubezpieczenie zdrowotne obejmuje nie tylko ochronę w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Nie mniej istotne jest pokrycie kosztów leczenia w razie zachorowania czy zatrucia pokarmowego. Egzotyczne posiłki, wirusy, zakażenie groźną bakterią czy przeziębienie – to tylko kilka z niezliczonej ilości zdarzeń, które mogą przydarzyć się podczas podróży. Każde z nich wymaga interwencji lekarskiej, a ta bywa wyjątkowo kosztowna. Rachunek za udzieloną pomoc może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Posiadanie polisy NNW, od kosztów leczenia i pakietu Assistance to ogromna pomoc w przypadku problemów zdrowotnych.

Nieocenione ubezpieczenie bagażu

Prawdopodobnie każdy słyszał o przypadkach zagubienia bagażu przez przewoźników. Podróżni, choć są świadomi występowania takich przypadków, często zakładają jednak, że to jedna z tych sytuacji, które zdarzają się innym. Niestety o kilkudniowe opóźnienie przekazania bagażu właścicielowi czy jego całkowite zagubienie nie jest trudno. I choć przewoźnik jest wówczas zobowiązany do pokrycia szkody, podróżny musi zaopatrzyć się na miejscu w przedmioty pierwszej potrzeby: odzież, artykuły higieniczne. A to oczywiście wiąże się z kosztami – które w razie problemu może zwrócić ubezpieczenie bagażu.

OC w życiu prywatnym dla pełnego spokoju

Zagraniczne wypadki mogą dotyczyć nie tylko szkód samych ubezpieczonych. Nie mniej prawdopodobne jest wyrządzenie jej osobie trzeciej. Przypadkowe uszkodzenie mienia w hotelu, zarysowanie cudzego zaparkowanego samochodu, szkoda wyrządzona przez dzieci czy nawet zalanie kawą laptopa pasażera na siedzeniu obok w samolocie – nietrudno doprowadzić do sytuacji, w której konieczna może okazać się wypłata oszkodowania. W takich przypadkach także można liczyć na pomoc firmy ubezpieczeniowej i pokrycia koniecznych kosztów albo ich zwrotu ubezpieczonemu.

Sprawne wykupienie ubezpieczenia turystycznego przez internet

Zabezpieczenie się przed różnego rodzaju niespodziewanymi zdarzeniami jest naprawdę proste. Dzięki możliwości wykupienia polisy przez internet wystarczy poświęcenie kilku minut, by zyskać najlepszą ochronę. Na stronach takich jak najtaniejonline.pl podróżny ma możliwość sprawdzenia propozycji różnych firm ubezpieczeniowych i wyłonienia najatrakcyjniejszej bez wychodzenia w domu. Wystarczy wypełnienie prostego formularza, by otrzymać zestawienie nawet kilkunastu ofert.

Ubezpieczenie podróżne to najprostszy sposób na zapewnienie sobie odpowiedniego poziomu spokoju – czy to podczas wakacji, czy podróży służbowej. Warto skorzystać przed wyjazdem ze wspomnianej porównywarki; tak, by skorzystać z najbardziej atrakcyjnej oferty.