Trwałość szamponu koloryzującego na włosach

koloryzacja włosów

Czas na to, aby odświeżyć swój wygląd. Najczęściej w okresie wiosennym panie mają ochotę na delikatne lub nieco odważniejsze eksperymenty, dzięki czemu mogą przetestować nowy look. Takie działania bardzo często skupiają się na samych włosach i zmianie koloru na zupełnie inny.

Samodzielna zmiana koloru

Bardzo często panie (rzadziej mężczyźni) decydują się na zmianę koloru w warunkach domowy. Nie są one czasem pewne tego, jaki kolor będzie dla nich odpowiedni. Nic dziwnego, obecnie na półkach znaleźć można wiele ciekawych i inspirujących propozycji – począwszy od siwej bieli, przez brązy, blondy, czernie, po wyzywające, ale interesujące neonowe kolory. Jeżeli ktoś ma pewne obawy, to powinien wybrać szampon koloryzujący. Trwałość takiego produktu jest zdecydowanie krótsza – w porównaniu z farbami koloryzującymi.

Szampon koloryzujący – informacje ogólne

Wydawać by się mogło, że definicja szamponu koloryzującego jest nam znana. Nie do końca tak jest, dlatego warto sobie przypomnieć jego ogólnikową definicję, aby mieć pewność po jaki produkt sięgamy z drogeryjnej półki. Szampon koloryzujący to produkt łagodniejszy dla skóry głowy, który nie zawiera amoniaku – w przeciwieństwie do swojej bliskiej kuzynki farby. Dodatkowo w dobrych szamponach koloryzujących nie spotkamy składników, które wpływają także na rozpulchnianie włosa. Ma on wiele zalet, dlatego warto pomyśleć o jego zastosowaniu. Uwaga! Szampony mają jedną znaczącą wadę – nie są w stanie poradzić sobie z siwymi włosami. W szczególności, jeżeli na włosach jest ich więcej niż 30%.

Ile trzyma szampon koloryzujący?

To najważniejsze pytanie, które chodzi po głowie wielu kobietom. Zastosowanie szamponu jest bardzo proste i zawsze bardzo dokładnie opisane jest na załączonej ulotce. Szacuje się, że szampon koloryzujący spłukuje się do 24 myć. Jeżeli przeliczymy to na dwa mycia tygodniowo, to już po 12 tygodniach na głowie nie będzie śladu po szamponie do włosów. Chyba, że ktoś zdecyduje się na dalszą koloryzację. Warto zauważyć, że dobre jakościowo szampony koloryzujące nie powodują wystąpienia kontrastu pomiędzy odcieniem farbowanym, a naturalną barwą włosów. Jeżeli ktoś ma w planach koloryzację tylko na krótki okres, np. na wakacje, to powinien sprawdzić ofertę szamponów koloryzujących, aby mieć pewność, że dany odcień zniknie w szybkim czasie.

Barwy szamponów koloryzujących

W obecnych czasach sumienni producenci szamponów koloryzujących stawiają na barwy dedykowane dla brunetek i dla blondynek (brunetów i blondynów). To taki podstawowy podział. Aby mieć pewność jak dany odcień będzie prezentował się na poszczególnych odcieniach, wystarczy tylko odwrócić opakowanie, gdzie zawsze znaleźć można nie tylko instrukcję obsługi. To tam najczęściej umieszczana jest informacja (a dokładnie grafika) odnośnie tego, jak wygląda dany kolor po użyciu. Dzięki temu można mieć pewność, że po wykonaniu koloryzacji na głowach zawsze będzie widoczny dany odcień, który będzie po jakimś czasie systematycznie się spłukiwał z głowy.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]