Skuteczne sposoby na oczyszczenie organizmu z kwasu moczowego

kwas moczowy

Zbyt wysoki poziom kwasu moczowego może prowadzić do poważnego i bolesnego schorzenia, jakim jest dna moczanowa. Nie wolno tego lekceważyć i najlepiej jak najszybciej rozpocząć oczyszczanie organizmu z nadmiaru tego kwasu. Tym bardziej, że nie jest to wcale trudne. Wystarczy zastosować się do kilku rad.

Bolesne zapalenie stawów

Kiedy w organizmie znajduje się zbyt duża ilość kwasu moczowego, zaczyna się on krystalizować i w konsekwencji odkładać w stawach, ścięgnach oraz tkankach. Skutkuje to ostrym zapaleniem stawów, które najczęściej dotyka dużego palca u stopy, lecz może się pojawić również w takich miejscach jak stopy, dłonie oraz nadgarstki. Dna moczanowa objawia się zaczerwienieniem, opuchlizną oraz wyjątkowo silnym bólem. Leczenie tej choroby polega na zastosowaniu odpowiednich leków (w momencie pojawienia się objawów), jednak tak naprawdę osoba nią dotknięta musi się z nią mierzyć już do końca życia. Oczywiście, dzięki prowadzeniu właściwego stylu życia, można ustrzec się przed dną moczanową, jak również, kiedy już nas dotknie – szybko ją zwalczyć i nie dopuścić do powtórzenia się objawów.

Woda wypłucze kwas moczowy

Wiadomo, że gromadzenie się kwasu moczowego ma związek z dietą. Choroba, dawniej nazywana podagrą, zwykle dotykała osoby w podeszłym wieku oraz cierpiące na otyłość. Obecnie, ze względu na mocno przetworzoną żywność, średnia wieku wciąż się zaniża. Zgodnie z badaniami, zbyt duża ilość tego kwasu jest winą nadmiernego spożywania jedzenia bogatego w puryny – szkodliwe dla naszego organizmu związki organiczne. Dlatego, kluczowe dla oczyszczenia naszego organizmu z kwasu moczowego, jest picie wody niegazowanej (pomaga wypłukać puryny), jak również unikanie pokarmów, które zawierają te związki. Gdzie znajdują się duże ilości puryn?

– podroby

– sardynki

– owoce morza

– grzyby

– warzywa strączkowe

– alkohol

Koktajl na nadmiar kwasu moczowego

Jednym z domowych sposobów na usunięcie kwasu moczowego jest zjadanie…wiśni i czereśni. Zalecane jest spożywanie nawet 0,5 kg dziennie tych owoców. Zgodnie z najnowszymi badaniami warto też włączyć do diety pokarmy bogate w witaminę C, a także kwertycynę (związek z grupy flawonoli). Można ją znaleźć choćby w kaszy gryczanej, koprze, jarmużu oraz cebuli. Dobrym pomysłem jest sporządzenie „magicznego” koktajlu, który intensywnie wspomaga oczyszczanie organizmu. Do jego wykonania potrzebujemy:

– ogórka szklarniowego

– dwie łodygi selera naciowego

– sok z polowy cytryny

– 1 cm świeżo startego imbiru

– pół szklanki wody.

Wszystkie składniki należy wrzucić do blendera i zmiksować. Tak przyrządzony koktajl należy pić codziennie na czczo oraz drugą porcję po południu.

Kuracja cytrynowa oczyści organizm

Zalecana przy dnie moczanowej jest także kuracja cytrynowa. Jest ona stosowana również przy takich schorzeniach jak choćby reumatyzm, kamica żółciowa, osteoporoza, nadwaga, nadciśnienie. Pomoże też w przypadku osłabionej odporności, częstych infekcji czy przy wypadaniu włosów. Jednak ostrzegamy – osoby o wrażliwych kubkach smakowych muszą się przygotować na mocne wrażenia. Podczas trwania kuracji, codziennie wypijamy na czczo świeżo wyciśnięty sok z cytryn według schematu: 1 i 10 dnia jedna cytryna, 2 i 9 dnia – 2 cytryny, 3 i 8 dnia – 3 cytryny, 4 i 7 – 4 cytryny oraz 5 i 6 dnia – 5 cytryn. Ważne jest wcześniejsze sparzenie cytryny wrzątkiem oraz jej dokładne wyszorowanie. Sok należy pić przez słomkę (nie można go rozcięczać), żeby uniknąć uszkodzenia szkliwa zębów. Kuracja powtarzana co pól roku, skutecznie zwalczy objawy dny moczanowej oraz obniży ilość puryn w organizmie. Jeśli dołączymy do tego właściwą dietę oraz aktywny tryb życia, możemy być spokojni o nasze zdrowie.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]