Siwy blond – modny i popularny trend farbowania włosów

paleta kolorów blond

Przyglądając się głowom kobiet nietrudno zauważyć, że dominującym odcieniem włosów, szczególnie u kobiet w dojrzałym wieku, jest blond. Kolor ten jest również popularny u młodych kobiet, decydujących się na farbowanie włosów, ale szczególnie upodobały go sobie panie, które postanowiły już na stałe farbować włosy. Dlatego właśnie blond? Ponieważ uznaje się, że ta szczególna barwa włosów odmładza, przykrywa siwe pasemka, ukrywa siwe odrosty lepiej niż farba ciemna, pasuje też do większości odcieni karnacji.

Dla kogo siwy blond?

Odcieni blondu jest mnóstwo, zwłaszcza wtedy gdy włosy farbuje się techniką balejażu, ale generalny podział dzieli włosy blond na dwie grupy: jasny blond w opozycji do ciemnego blondu lub ciepły odcień w opozycji do zimnego. Każdy z nich wnosi odmienne wrażenie i pasuje do innej karnacji oraz oprawy twarzy. Poza wrażeniem odcień blondu ma również wpływ na proces utleniania się farby. Zimny blond, inaczej mówiąc siwy blond, w miarę upływu czasu płowieje, ale nie żółknie tak jak jasny blond, który zdecydowanie nabiera żółtej barwy. To jedna ze wskazówek, która powinna nami kierować przy wyborze techniki i numeru farby u fryzjera. Dobry fryzjer podpowie nam jak zapobiegać żółknięciu włosów, jeżeli jedynym wyborem dla nas jest jasny, słoneczny blond.

Zimny blond modny i popularny

Zimny, siwy blond nie będzie pasował do każdego typu karnacji. Chociaż bardzo często, dzięki ewoluowaniu kobiecej urody, przychodzi czas, że siwy blond jest najlepszym wyborem, nawet dla kobiet, które przez całe dorosłe życie stosowały słoneczne, bursztynowe odcienie. Uznaje się jednak, że siwy blond będzie pasował kobietom o urodzie chłodnej, czyli posiadającym:

  • jasną, porcelanową i przezroczystą cerę z rozszerzonymi żyłkami nadającymi różowe zabarwienie
  • zimną, błękitną, ciemnobrązową barwę oczu
  • naturalny odcień włosów o zdecydowanie zimnym wrażeniu, bez ciepłych kosmyków

Pielęgnacja siwego blondu

Siwy blond jest trudno osiągalnym odcieniem, szczególnie przy farbowaniu w warunkach domowych. Dlatego ten odcień najlepiej powierzyć profesjonalistom. Kolor ten można bowiem osiągnąć dwojako, albo stosując farbę dającą wrażenie stalowego, zimnego zabarwienia, albo poprzez nałożenie na włosy farbowane zimnym odcieniem blondu płukanki, która nada włosom tego wyjątkowego zabarwienia, czyli przyjaznego i delikatnego odcienia srebrno-siwego.

Włosy farbowane siwym odcieniem blondu powinny być starannie pielęgnowane. Dobrym rozwiązaniem jest olejowanie włosów, stosowanie specjalnych odżywek przeznaczonych do tego odcienia i szamponów, które umożliwiają utrzymanie na włosach farby bez jej wypłukiwania. Środki do pielęgnacji włosów o odcieniu siwego blondu nie powinny zawierać alkoholu, protein i detergentów, wprowadzają one bowiem puszenie się włosów. I jak w przypadku każdych włosów farbowanych najlepiej ograniczyć używanie lokówek, suszarko-lokówek i prostownic. Ale o tym nie trzeba przypominać chyba żadnej kobiecie, nawet wtedy, gdy używa ich codziennie rano przed pójściem do pracy.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]