Kobiety z całego świata nieustannie dążą do realizacji celu, którym jest utrzymanie skóry w wysokiej formie przez jak najdłuższy czas. Nic więc dziwnego, że tak często nasza uwaga kieruje się w stronę krajów azjatyckich, które słyną z delikatnej i długowiecznej urody. Jak się okazuje, sukces ten możemy osiągnąć poprzez częste masaże rollerem do twarzy…
- Roller do twarzy – czym jest?
- Nie tylko do twarzy.
- Wyjątkowe działanie.
- Co trzeba wiedzieć?
Statystyki wyraźnie wskazują, że rollery do twarzy cieszą się coraz większą popularnością na przestrzeni ostatnich kilku lat, czemu dziwić się kompletnie nie można. Wielkie autorytety świata mody nie ukrywają zadowolenia, jakie przynosi użytkowanie tego urządzenia. Warto jednak, przed dokonaniem zakupu, dowiedzieć się, jak działają, a także czym się charakteryzują.
Roller do twarzy – czym jest?
Z rollerami do twarzy mogliśmy się już wcześniej spotkać – występują również pod nazwą masażerów oraz wałeczków. Po obu końcach krótkiej rączki znajdują się różnej wielkości naturalne kamienie pochodzenia górskiego (choć znajdziemy również modele tylko z jednym kamieniem), którymi przeprowadza się masaż. Do produkcji rollerów używa się różnych kamieni, acz zdecydowanie najpopularniejszymi są wałek jadeitowy (charakteryzujący się działaniem leczniczym) oraz roller z różowego kwarcu (kamień ten posiada wyjątkowe właściwości chłodzące).
Nie tylko do twarzy
Co jednak istotne, rollery do twarzy możemy z powodzeniem używać również przy innych partiach skóry. Wiele kobiet wskazuje, że równie przyjemny, a zwłaszcza skuteczny jest masaż szyi, a także okolic dekoltu. Jest to o tyle istotne, że skóra w tych miejscach jest w równym stopniu narażona na oddziaływanie czasu.
Wyjątkowe działanie
Choć dokładne właściwości rollerów do twarzy zależą od kamieni, jakie zostały w nim wykorzystane, warto pamiętać, że każdorazowy masaż zbawiennie wpływa na naszą twarz. Dzięki nim pozbywamy się tak uciążliwej opuchlizny, sprawiając, że cera staje się zrelaksowana i odprężona. Dzięki rollerom pozbędziemy się zmarszczek i cieni pod oczami. Wskazane są także przy cerze naczynkowej.
Co trzeba wiedzieć?
Pamiętajmy, żeby przed rozpoczęciem masażu, zmyć z twarzy cały makijaż. Efekty będą tym bardziej widoczne, jeśli posmarujemy się olejkiem i kremem pod oczy. Bardzo wiele kobiet wskazuje, że masaż jest o wiele przyjemniejszy, jeśli wałek jadeitowy lub też roller z różowego kwarcu został wcześniej schłodzony w lodówce.