Przewodnik po umywalkach nablatowych: wybierz swój styl!

Umywalki nablatowe są coraz bardziej popularne i spotykane w wielu łazienkach. To nowoczesne rozwiązanie, które jest praktyczne, efektowne i nie wymaga dużego wkładu finansowego. Na rynku znajdziesz mnóstwo dostępnych typów umywalek nablatowych, dzięki którym stworzysz niepowtarzalną aranżację oraz styl. Takie rozwiązanie pozwoli na odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, dlatego umywalka nablatowa polecana jest często do niewielkich łazienek. Sprawdź, jakie są jej rodzaje i wybierz najlepszą, która spełni Twoje oczekiwania.

Owalne umywalki

Umywalka nablatowa owalna pasuje do każdej, prostej aranżacji. Zdecydowanie sprawdzi się w stylu modernistycznym, który cechują ciekawe geometryczne kształty. Nadaje niesamowitego akcentu całej łazience. Świetnie odnajdzie się w małym wnętrzu, ponieważ ma niewielkie gabaryty. Dodatkowo pozostawia wolną przestrzeń na kosmetyki oraz inne łazienkowe dodatki. Ciekawym produktem z tej kategorii jest na przykład owalna umywalka nablatowa Pro Laufen – to popularny model, który można spotkać w wielu łazienkach. Jest przede wszystkim praktyczny i można go zestawić z bateriami wolnostojącymi.

Okrągłe nablatowe umywalki

Umywalka nablatowa okrągła świetnie sprawdzi się do stylu boho, wówczas można ją połączyć z charakterystycznym, drewnianym blatem. Okrągła umywalka idealnie wkomponuje się również w kolorowe płytki. Świetnym przykładem jest umywalka myDay Geberit, która wprowadza do każdej łazienki, nowoczesny i niepowtarzalny design. Jest również łatwa w utrzymaniu w czystości i odpowiednio głęboka, dlatego trudniej wylać z niej wodę. Niewątpliwie kojarzy się z luksusem i salonami SPA.

Kwadratowe umywalki nablatowe

Umywalka nablatowa kwadratowa cieszy się sporą popularnością. Przykładowo kwadratowa umywalka stojąca Vencitello ma geometryczny i ciekawy kształt, który z pewnością wzbudza zainteresowanie. Tego typu umywalkę z łatwością można skomponować z szafką łazienkową. Kwadratowa umywalka najczęściej polecana jest do większych łazienek, ponieważ wymaga szerszego blatu, na którym jest montowana. Idealnie sprawdzi się w stylu minimalistycznym skandynawskim lub loftowym.

Designerskie umywalki do łazienki

Jeżeli uwielbiasz nietuzinkowe rozwiązania i chcesz stworzyć oryginalną łazienkę, możesz postawić na designerskie umywalki nablatowe. Umywalka nablatowa niekoniecznie musi mieć prosty kształt i biały kolor. Postaw na inny, nieregularny fason. Większość klasycznych umywalek wykonana jest z ceramiki, jednak dostępne są również modele z kamienia, szklane lub nawet z drewna. Aby dopełnić niepowtarzalny styl umywalki nablatowej, można przełamać ją nietypową barwą, taką jak czarny, szary lub nawet pastelowe odcienie.

Umywalka nablatowa powinna przede wszystkim pasować do wnętrza. W dużych łazienkach sprawdzi się każdy rodzaj o finezyjnych kształtach i kolorach. Do małych przestrzeni należy zwrócić uwagę na rozmiar umywalki. Pamiętaj, że im węższa jest umywalka nablatowa, tym powinna być głębsza. To zdecydowanie zapewni wygodę oraz jej użyteczność. Wybierz najlepszą umywalkę nablatową i stwórz swój wymarzony styl.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]