Poduszka ortopedyczna do siedzenia: co to jest?

Współczesny człowiek większą część swojego życia spędza w pozycji siedzącej. Ma to ogromnie negatywny wpływ na nasze zdrowie. Systematycznie stosując poduszki ortopedyczne do siedzenia można nie tylko zadbać o zachowanie prawidłowej postawy ciała, ale także o równomierne rozłożenie obciążenia kręgosłupa oraz pozbyć się dolegliwości w strefie miednicy.

Rodzaje poduszek ortopedycznych i ich zalety

Może się wydawać, że poduszka ortopedyczna to rozwiązanie stworzone wyłącznie dla osób, które mają jakiekolwiek problemy z kręgosłupem. W rzeczywistości tak nie jest: nawet w przypadku zdrowych ludzi systematyczne korzystanie z poduszek sensomotorycznych pozwala znacznie obniżyć poziom zmęczenia po wytężonym dniu pracy, a z kolei w przypadku osób chorych – znacznie polepszyć stan ich samopoczucia.

Żeby ustalić, jaka poduszka ortopedyczna jest najlepsza i która będzie spełniała Twoje indywidualne potrzeby, należy mieć świadomość, jakie rodzaje poduszek ortopedycznych w ogóle istnieją. Specjaliści wyróżniają dwa rodzaje poduszek: dla kręgosłupa, a także pod kość ogonową. W ramach każdej z tych grup są wyróżniane dodatkowe podgrupy, których można naliczyć kilkadziesiąt. Najbardziej popularnymi poduszkami ortopedycznymi do siedzenia są:

  • Poduszka o anatomicznym kształcie, która dzięki wypustkom przy kości ogonowej i obniżeniu w biodrach maksymalizuje komfort siedzenia;
  • Poduszka ortopedyczna z efektem pamięci, która może być stosowana jako profilaktyczny i kompleksowy środek do leczenia hemoroidów;
  • Poduszka w kształcie litery U, która zapewnia prawidłowe i wygodne ułożenie kości ogonowej podczas siedzenia w jednym miejscu nawet przez długi czas;
  • Poduszka w kształcie pączka, pozwalająca zwalczać hemoroidy.

Poduszka ortopedyczna pod pośladki – jak używać?

Poduszka korekcyjna skutecznie pozwala pozbyć się takich problemów, jak :

  • Osteochondroza i skolioza szyi, klatki piersiowej, pleców i dolnej części pleców;
  • Zaburzenia krążenia;
  • Zapalenie mięśni szyi;
  • Skurcze naczyń mózgowych, zawroty głowy, szumy uszne, częste bóle głowy;
  • Konsekwencje urazów kręgosłupa, w tym stosowanie poduszek ortopedycznych sprawdza się w przypadku ludzi, którzy są zmuszeni do poruszania się na wózku inwalidzkim.

Jednak w celu osiągnięcia pożądanego efektu, należy wiedzieć, jak siedzieć na poduszce sensomotorycznej. Jeśli akcesorium ma anatomiczny kształt, łatwo domyśleć się, jak poprawnie na nim usiąść. Siedzieć na poduszce trzeba tak, by nie uciskać krocza, nie można także przesuwać się w bok. Używanie dwóch poduszek jednocześnie jest bardziej efektywne: pozwala utrzymać odpowiednią postawę i szybciej wrócić do zdrowia.

Jeśli jeszcze nie masz poduszki sensomotorycznej, a chcesz poprawić stan swojego zdrowia, nie warto zadawać pytania o to, jak uszyć poduszki na krzesła, o wiele lepiej i bezpieczniej jest wprowadzić w wyszukiwarce hasło “jaką poduszkę ortopedyczną kupić” lub “jaką poduszkę lędźwiową do samochodu warto wybrać”, a następnie zwrócić uwagę na oferty od wartych zaufania firm, na przykład https://www.ortek.pl/. Poprawnie wykonana poduszka z naturalnych materiałów zadba o Twoje zdrowie i pomoże przywrócić normalne funkcjonowanie organizmu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]