Po czym poznać dobrego fryzjera? 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

jak wybrać fryzjera

Wbrew pozorom znalezienie dobrego fryzjera wcale nie jest takie proste. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę, aby nie żałować później swojej decyzji i być zadowolonym z efektów?

1. Napięty grafik
2. Wstępna rozmowa i dobra komunikacja
3. Praca z wysokiej jakości kosmetykami
4. Jasny i klarowny cennik
5. Zadbany i budzący zaufanie salon

Napięty grafik

O kunszcie pracy fryzjera świadczą nie tylko pozytywne opinie, na jakie możemy natrafić w sieci czy wśród znajomych, ale także napięty grafik i wielu chętnych na oddanie się w ręce tej konkretnej osoby. Jeżeli więc zdarzy się, że będziemy musieli trochę poczekać, lepiej jest zapisać się z wyprzedzeniem, niż szukać kogoś wolnego od zaraz.

Wstępna rozmowa i dobra komunikacja

Dobry fryzjer Gdańsk potrafi nie tylko ładnie ściąć i ułożyć włosy, ale również jest w stanie wysłuchać swojego klienta. Jeżeli trafimy na profesjonalistę, który najpierw z nami porozmawia, potem obejrzy włosy, a na końcu upewni się jeszcze raz co chcemy z nimi zrobić, to znaczy że trafiliśmy w dobre ręce. Dobrych, rzetelnych fryzjerów dbających o komunikację i wzajemne zrozumienie znajdziesz w salonie: https://hairmate.pl/gdansk/.

Praca z wysokiej jakości kosmetykami

Do salonu idziemy nie tylko po to, aby ściąć włosy czy zmienić ich kolor, ale również po to by sprawić sobie odrobinę przyjemności, a także zadbać o zdrowie naszych włosów. Dlatego w momencie, gdy stoimy przed wyborem fryzjera, warto zwrócić uwagę na to, z jakich kosmetyków korzysta on w pracy. Dobre salony pracują tylko na sprawdzonych, najlepszej klasy markach, co jest również wyznacznikiem samej jakości oferowanych usług.

Jasny i klarowny cennik

O ile samo strzyżenie włosów zwykle nie jest dużym wydatkiem, o tyle w przypadku farbowania, zabiegów poprawiających kondycję czy wymyślnych fryzur możemy już zostawić w salonie całkiem sporą kwotę. Dobry fryzjer poinformuje nas o cenach usług przed ich wykonaniem, a także w razie potrzeby udostępni pełny cennik. Jeżeli w salonie jest możliwość zakupu kosmetyków, ich ceny również powinny być widoczne i łatwo dostępne.

Zadbany i budzący zaufanie salon

W przypadku zawodu fryzjera warto pamiętać również o tym, że stan jego własnych włosów również wiele mówi o kunszcie pracy. Powinniśmy zwrócić uwagę także na wygląd i wystrój samego salonu – miejsca świadczące w pełni profesjonalne usługi dbają o odpowiednią prezencję równie mocno, jak o komfort klientów. Jeżeli samo miejsce już na wejściu sprawia, że czujemy się niekomfortowo, być może warto poszukać innego.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]