Okulary korekcyjne a ochrona przed słońcem – to połączenie jest możliwe!

Osoby z dużą wadą wzroku często narzekają na brak możliwości ochrony przed palącym słońcem i związany z tym dyskomfort oraz mrużenie oczu. Ten problem przechodzi do historii! Nowoczesne okulary korekcyjne umożliwiają także skuteczną ochronę przed wpływem nadmiaru promieni słonecznych. Filtry UV czy polaryzacja to cechy, które mają m.in. okulary marki Solano. Sprawdź, jak mogą ułatwić Ci życie i spełniać kilka funkcji jednocześnie.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne – zaprzyjaźnij się ze słońcem!

Jeśli okulary korekcyjne są Ci potrzebne do normalnego funkcjonowania na co dzień, nie możesz po prostu zamienić ich na typowe szkła przeciwsłoneczne. W takiej sytuacji nawet najpiękniejsza pogoda nie sprawi Ci przyjemności, negatywnie wpływając na samopoczucie. Rażące w oczy słońce często wywołuje ich łzawienie czy ból głowy. Współczesna okulistyka wychodzi naprzeciw tego typu problemom.

Najlepszym przykładem są okulary przeciwsłoneczne Solano. Kolekcja CLIP-ON obejmuje modele ze specjalnymi nakładkami ochronnymi umieszczanymi na oprawkach korekcyjnych. W ten sposób okulary spełniają swoją funkcję optyczną, jednocześnie chroniąc przed mocnym słońcem.

Jak wybrać okulary korekcyjne z ochroną przeciwsłoneczną?

Przymierzając się do zakupu okularów korekcyjnych z dodatkową ochroną, sugeruj się tymi samymi parametrami, co przy wyborze standardowych szkieł przeciwsłonecznych. Ważne są zatem:

  • soczewki polaryzacyjne,
  • filtry UV,
  • kształt i wielkość oprawek,

Polaryzacja powoduje, że wzrasta przejrzystość widzianego obrazu. Takie oprawki blokują odblaski powstające na skutek odbicia światła od płaskiej powierzchni. Z kolei filtry UV chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym szkodliwym dla ludzkiego wzroku.

Jeżeli zdecydujesz się na korekcyjne okulary przeciwsłoneczne Solano, nie jesteś skazany na kupno kilku modeli. Wręcz przeciwnie! Wybór jest bardzo duży – możesz wybierać spośród wielu kolorów, kształtów i rozmiarów oprawek. Dzięki temu z łatwością wybierzesz dodatek idealnie wpisujący się w Twój styl. W każdej chwili będziesz go mógł również wymienić na inny.

Nakładki przeciwsłoneczne – jak to działa?

Nakładki trzymają się na szkłach korekcyjnych dzięki magnesom. Dzięki temu ściśle do nich przylegają, a jednocześnie łatwo je zdjąć, gdy nie ma potrzeby ich noszenia. To komfortowe i uniwersalne rozwiązanie pozwoli Ci w krótką chwilę zmienić okulary korekcyjne w przeciwsłoneczne bez szkody dla sprawnego funkcjonowania nawet przy głębokiej wadzie wzroku.

Wielofunkcyjne okulary – znajdź model idealny dla siebie!

Jeśli chodzi o tego typu okulary, cena oprawek z kolekcji CLIP-ON nie jest wysoka. Z łatwością znajdziesz model, który spełni Twoje oczekiwania i nie będzie cenowo odbiegać od dobrej jakości standardowych szkieł przeciwsłonecznych. Pamiętaj, aby podczas zakupu zwrócić uwagę na takie wymiary jak:

  • szerokość mostka;
  • szerokość szkła;
  • długość zauszników.

Z kolei ostateczna cena soczewek zależy m.in. od zakresu mocy i ewentualnych dodatkowych funkcji. Zwykle to koszt w granicach 200–400 zł.

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne to funkcjonalne i modne rozwiązanie dla tych, którzy szukają skutecznej ochrony przy dużej wadzie wzroku. Dzięki dużej gamie wzorów i kształtów oprawek z łatwością wybierzesz stylowy dodatek, który uprzyjemni Ci każdy słoneczny dzień.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]