Najlepsze pomysły na organizację wyjątkowych urodzin dla rodzica

Imprezy urodzinowe zazwyczaj organizuje się dla dzieci. Wymyśla się wówczas wiele atrakcji, jak na przykład zagadki, zabawy na świeżym powietrzu, różnego rodzaju konkursy itp. Wszystko to w otoczeniu kolorowych balonów i zabawek. Czy jednak uczestnikami urodzinowych imprez mogą być tylko dzieci? Odpowiedź jest prosta – nie. Imprezy takie można urządzać dla każdego, w tym również dla rodziców.

Jak zorganizować imprezę urodzinową dla taty?

Urodziny to wyjątkowy czas i choć dorośli nie przepadają za tym, by uświadomić sobie ile lat już im minęło, można sprawić, by ten czas był dla nich naprawdę wyjątkowy. Urodziny taty można zorganizować na wiele sposobów. Jednym z nich może być impreza tematyczna związana z ciekawymi historiami z jego życia. Możemy na przykład stworzyć kilka kart tematycznych: najciekawsza praca, najlepszy wyjazd itp. Tata losując daną kartę będzie miał za zadanie opowiedzieć nam historię danego wydarzenia.

Można również urządzić pomieszczenie, w którym będzie odbywało się przyjęcie, w stylu przypominającym o najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeniach z życia. Można ustawiać jakieś trofea, dyplomy czy inne gadżety związane z różnymi ważnymi wydarzeniami z życia taty. Można zrobić kalambury, czy koło fortuny z nagrodami. Można wymyślić zagadki dotyczące różnych dziedzin życia z czasów młodości taty. Warto wcześniej dobrze zapoznać się z tym, co tata lubił w młodości, może miał jakąś pasję, zainteresowanie i wykorzystać to w zabawie tematycznej.

Jak zorganizować imprezę urodzinową dla mamy?

Urodziny mamy muszą być wyjątkowe. Zazwyczaj to właśnie mamy zajmują się wychowaniem dzieci i domem. Ważne, żeby tego dnia mogły od tego odpocząć. Trzeba pamiętać, że to właśnie mama ma być honorowym gościem tej imprezy. Podobnie, jak przy urodzinach taty, możemy zorganizować gry i zabawy dotyczące najlepszych momentów z życia mamy, wyeksponować jej osiągnięcia z lat młodości, jej pasje czy zainteresowania.

Pomieszczenie, w którym będą urządzane urodziny warto udekorować w jej ulubione kolory, dodając elementy, które podkreślały by jej wyjątkowość. Posiłki serwowane na przyjęciu, również powinny być jej ulubionymi. Ważne, żeby zabawy tematyczne przeplatać z innymi atrakcjami, jak na przykład wspólna gra planszowa itp.

Przyjęcie urodzinowe dla rodziców to dobra okazja na najlepsze wspomnienia, wyróżnienie najlepszych cech charakteru, zabawne pokazanie różnych wad (choć tu trzeba bardzo uważać, żeby nie urazić rodziców). Wspólne gry, konkursy, zabawy rodem z wesela mogą przenieść naszych rodziców do czasów, z których mają najlepsze wspomnienia. Warto wcześniej dowiedzieć się jak najwięcej o zainteresowaniu rodziców i ich marzeniach. Będzie to duża pomoc w układaniu zabaw tematycznych. Można również posłużyć się dostępnymi na rynku grami. Nie powinno również zabraknąć ulubionej muzyki rodziców i ich ulubionych przekąsek i napojów.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]