Na czym polega i ile kosztuje botoks na włosy?

botoks na włosy

Botoks na włosy to zabieg, który podbił serca klientek salonów fryzjerskich w całej Polsce. Szybko poprawia wygląd fryzury, zniszczone kosmyki są zregenerowane i wyglądają zdrowo. Na czym polega, do kogo jest skierowany i ile kosztuje botoks na włosy?

Botoks na włosy – na czym polega zabieg?

Botoks jest profesjonalnym zabiegiem fryzjerskim, poprawiającym kondycję zniszczonych włosów. Nadaje kosmykom blasku, siły i elastyczności. Włosy są odżywione, miękkie w dotyku i jedwabiste. Różnica jest zauważalna od razu po zabiegu. Dodatkowo poprawia sie też kolor włosów – staje się głębszy, żywszy i intensywniejszy. Włosy poddane botoksowi dużo lepiej się układają, dzięki czemu na co dzień oszczędza się czas poświęcany dotychczas na pielęgnację.

Koszt botoksu na włosy obejmuje dogłębną regenerację włosa. Nie jest to bowiem zabieg powierzchowny, ale oddziaływujący na wnętrze włosów. Składniki odżywcze, takie jak kolagen, kwas hialuronowy, a także jagody acai lub inny przeciwutleniacz wtłaczane są w kosmyki, uzupełniając tym samym ubytki pomiędzy korą a otoczką włosa.

Szukając podobieństw pomiędzy botoksem na włosy a zabiegiem medycyny estetycznej o tej samej nazwie, okazuje się, ze w rzeczywistości technika zabiegu i skład użytych substancji są odmienne. Obydwa zabiegi poza nazwą łączy jednak efekt – zarówno skóra, jak i włosy stają się gładkie, lśniące i pozbawione nieestetycznych nierówności.

Dla kogo botoks na włosy?

Na zabieg botoksu powinny zdecydować się osoby, które chcą poprawić wygląd włosów, sprawić, że będą błyszczące i świetliste. Będzie to doskonałe wsparcie dla włosów:

  • Zmęczonych stylizacją, a więc suszeniem, prostowaniem, kręceniem, czy tapirowaniem,
  • zniszczonych rozjaśnianiem i farbowaniem,
  • przesuszonym od słońca i morskiej lub chlorowanej wody,
  • osłabionych po kontakcie z mroźnym powietrzem i wiatrem,
  • Puszących się i trudnych do okiełznania,
  • Matowych, pozbawionych blasku,
  • Szorstkich i nieprzyjemnych w dotyku.

Na botoks często decydują się osoby, rozważające dotychczas keratynowe prostowanie. Porównując, ile kosztuje botoks na włosy a ile zabieg keratynowy, ten pierwszy wypada korzystniej cenowo. Nie są to jednak zabiegi równoważne, gdyż keratynowe prostowanie zmienia strukturę włosa prostując go i wygładzając. Jeśli ktoś oczekuje, że włosy będą piękne, odżywione, miękkie i błyszczące, ale niekoniecznie idealnie proste i gładkie, botoks będzie wystarczającym rozwiązaniem.

Przebieg botoksu na włosy

Zabieg w salonie fryzjerskim nie wymaga szczególnego przygotowania. Trzeba wiedzieć, że na zabieg składają się trzy kolejne etapy, dlatego trwa on zazwyczaj około 40 minut.

  1.  Mycie włosów – na początek włosy są dokładnie myte. Nie jest to jednak zwykłe mycie. Do tego celu używa się specjalistycznego szamponu, którego zadanie polega na otwarciu łusek włosa. Aby uzyskać optymalny efekt, mycie często musi być przeprowadzone dwukrotnie. Fryzjer wciera szampon dokładnie w poszczególne pasma. Podczas drugiego mycia płyn pozostawiany jest na włosach przez dłuższą chwilę i spłukiwany. Na koniec nadmiar wody jest odsączany, a włosy lekko osuszane.
  2. Nakładanie serum – to najważniejszy etap i powinien być przeprowadzony szczególnie starannie. Ze względu na fakt, że serum jest nakładane strzykawką, może wzbudzać skojarzenie z tradycyjnym, botoksem, uważanym za zabieg dość kontrowersyjny. W tym przypadku we włosy wprowadzana jest jednak nie toksyną botulinowa, a intensywnie regenerujące, odżywcze substancje.
  3. Nakładanie maski – na koniec konieczne jest zamknięcie wcześniej otwartych łusek włosów. Służy do tego specjalna maska, nakładana bezpośrednio na serum, bez jego wcześniejszego spłukiwania. Maska jest pozostawiana na włosach na około 20 minut. Po tym czasie wszystkie kosmetyki są dokładnie spłukiwane.

Podczas zabiegu zastosowane substancje wnikają naturalnie w strukturę włosa. Nie jest konieczne używanie specjalnych urządzeń, czy dodatkowych źródeł ciepła.

Jak długo utrzymuje się efekt botoksu na włosy?

Profesjonaliści podkreślają, że efekt miękkości po zabiegu botoksu na włosy powinien utrzymywać się przez kilka miesięcy. Włosy będą wygładzone przez okres 10 – 15 myć. W rzeczywistości zależy to jednak od kilku czynników. Jeżeli włosy będą myte codziennie, substancje szybciej się wypłuczą. Fryzjerzy zalecają, by kosmyki poddane botoksowi myć co trzeci dzień.

Na okres, przez jaki utrzymuje się optymalny efekt, wpływ ma także odpowiednia pielęgnacja. U osób stosujących szampony i odżywki na bazie silikonów, parabenów i alkoholu czas ten znacznie się skróci. Dużo korzystniejsze będzie używanie preparatów wzbogaconych o kwas hialuronowy i keratynę. Dzięki odpowiednim szamponom, maskom i odżywkom lub serum efekt botoksu na włosy może być znacznie wydłużony.

Ile kosztuje botoks na włosy?

Koszt zabiegu zależy od salonu, w jakim jest wykonywany, a także długości włosów. Koszt botoksu na włosy wykonanego na średnio długich włosach zazwyczaj wynosi od około 100 do 150 złotych. W przypadku włosów krótkich część fryzjerów wykona zabieg już za 30 – 50 złotych.

Koszt botoksu na włosy jest zależny także od użytych substancji i składu preparatu. Dodatkowo niektóre salony fryzjerskie oferują zniżki przy wykupieniu serii zabiegów lub połączeniu botoksu na włosy z inną usługą.

W porównaniu do innych zabiegów fryzjerskich poprawiających kondycję włosów, cena botoksu na włosy jest stosunkowo niska. Koszt botoksu jest zbliżony do polerowania włosów, natomiast zdecydowanie niższy niż krioterapia i keratynowe prostowanie.

Botoks na włosy to zabieg, który w szybki sposób poprawia wygląd i kondycję pasm na co najmniej kilka tygodni. Włosy są lśniące, miękkie, wygładzone a kolor bardziej intensywny. Na to, ile kosztuje botoks na włosy wpływ ma renoma salonu, długość włosów a także skład wykorzystanych podczas zabiegu preparatów.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]