Mezoterapia – recepta na nadmierne wypadanie włosów

Wypadanie włosów to przykry problem, który potrafi nie tylko pogorszyć stan wizualny naszej fryzury, ale także znacznie zmniejszyć pewność siebie. Bądź co bądź, włosy to jeden z kluczowych elementów wyglądu. Zadbana i zdrowa fryzura poprawia samopoczucie, a także dodaje uroku.

Przyczyny wypadania włosów

W gruncie rzeczy przyczyny wypadania włosów można wymieniać niezwykle długo. Problem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wbrew pozorom nie jest to dolegliwość powiązana z wiekiem, bowiem może dotknąć zarówno nastolatków, jak i osoby starsze. Najczęstszym podłożem są naturalnie kwestie zdrowotne. Długotrwała choroba, niedobór witamin oraz składników odżywczych, jałowa dieta czy brak odpowiedniej aktywności fizycznej to tylko niektóre czynniki, które odzwierciedlają się w stanie naszych włosów. Nie mniej istotna jest sama genetyka. Niektórzy mają z natury słabe włosy, które trudno powstrzymać przed nadmiernym wypadaniem. Warto także wspomnieć o codziennej pielęgnacji. Niewłaściwe kosmetyki, uczulający składnik czy higiena skóry głowy mogą dodatkowo potęgować problem.

 • choroby (łysienie plackowate, androgenowe itp.)
 • długotrwały i częsty stres
 • jałowa dieta uboga w składniki odżywcze
 • brak odpowiedniej aktywności fizycznej
 • uwarunkowania genetyczne
 • niepoprawna pielęgnacja
 • wiek

Mezoterapia, czyli recepta na wypadające włosy

Mezoterapia igłowa skóry głowy to zabieg, który cechuje się bardzo wysoką skutecznością w walce z nadmiernie wypadającymi włosami. Polega on na wprowadzeniu substancji aktywnych poprzez bardzo cienką, krótką igłę. Ich zadaniem jest poprawa kondycji włosów oraz ich cebulek. Iniekcji dokonuje się na całej owłosionej przestrzeni głowy. Efekty będą widoczne już około 2 tygodnie od pierwszego zabiegu, jednak dla ich trwałości zaleca się dokonanie serii od 4 do 10 zabiegów. Ich ilość uzależniona jest od skali problemu oraz indywidualnych cech pacjenta.

Jakie efekty przynosi mezoterapia skóry głowy?

 • zahamowanie problemu nadmiernego wypadania włosów
 • pobudzenie wzrostu nowych włosów, tzw. baby hair
 • widoczne zagęszczenie włosów
 • wzmocnienie włosów

Czy istnieją przeciwskazania do wykonania zabiegu?

Tak jak przy każdym innym zabiegu, istnieją pewne przeciwskazania do wykonania mezoterapii. Przed przystąpieniem do zabiegu, pacjent poddawany jest szczegółowemu wywiadowi, który ma na celu wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń. Jest to przede wszystkim ciąża oraz laktacja, a także występowanie stanów zapalnych w okolicach poddawanych iniekcji. Mezoterapia nie jest wykonywana osobom cierpiącym na choroby nowotworowe oraz autoimmunologiczne.

Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię?

Mezoterapia to jeden ze skutecznych sposobów leczenia łysienia. Mowa tu nie tylko o wypadaniu sezonowym, ale także wynikającym z różnorakich chorób, takich jak łysienie androgenowe czy plackowate. Na zabieg bardzo często decydują się kobiety, które utraciły gęstość włosów po ciąży. Mezoterapia sprawdzi się również u osób, których równowaga skóry głowy jest zaburzona. Nie należy zapominać o innych przyczynach wypadania włosów, jak na przykład stres, jałowa dieta czy nikła aktywność fizyczna. To również wskazania do wykonania zabiegu.

Mezoterapia igłowa (źródło: http://klinikakrajewski.pl/oferta/odmladzanie-i-anti-aging/wypelniacze-toksyna-botulinowa-osocze-bogatoplytkowe/mezoterapia/ ) skóry głowy to skuteczny zabieg, który potrafi zahamować problem nadmiernie wypadających włosów. Pomimo dokonywanych iniekcji jest on niemal bezbolesny dzięki zastosowaniu cienkiej igły. Jako że polega on na licznych wkłuciach na skórze głowy, warto wykonać go w zaufanym, sprawdzonym gabinecie, który zadba o higienę oraz pełne bezpieczeństwo.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]