Metalowa szafa socjalna BHP do firmy – co sprawdzi się najlepiej? Szafa metalowa w użytku

Metalowa szafa socjalna to praktyczna i trwała rzecz. Metalowe szafy przekazują również, że nadają się do użytku w profesjonalnych środowiskach: ich solidne metalowe wykonanie i stabilna konstrukcja bez problemu gwarantują ochronę przed kradzieżą, uszkodzeniami spowodowanymi przez wandalizm i włamaniami. Ale która szafa metalowa najlepiej spełnia wymagania bezpieczeństwa?

Szafa metalowa do firmy. Szafa metalowa BHP na ubrania – jakie szafy metalowe wybrać?

Już na wstępie należy zaznaczyć, że metalowe szafy do firmy muszą spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa. Wynika to z faktu, że wszystkie szafy metalowe słabej jakości można zasadniczo otworzyć za pomocą prostych narzędzi, takich jak nożyczki, śrubokręty itp. A taka rzecz w miejscu pracy jest niedopuszczalna. Przestrzeń do przechowywania rzeczy pracowników musi spełniać najwyższe normy i standardy aby zapewnić odpowiednie warunki pracy. Zatem szafa metalowa do firmy powinna być tak skonstruowana aby mogły się do niej dostać tylko uprawnione osoby.

Szafy metalowe, które spełniają najnowsze standardy bezpieczeństwa, nazywane są zamkami szafowymi bezpiecznymi klasy P – są to metalowe skrzynie, które oferują szczególnie wysoką jakość wykonania. Można je rozpoznać po dużej metalowej listwie wykonanej ze stali nierdzewnej o fantastycznej odporności na wielokrotne uderzenia w miejscu połączenia zawiasów między drzwiami a ramą. Co więcej, takie szafy metalowe posiadają dodatkowy metalowy pręt wzdłuż górnej części szafki, co uniemożliwia jej otwarcie przy użyciu siły w ramach jej własnych parametrów. Takie szafy metalowe można co najwyżej wyważyć lub odciąć przy pomocy specjalnych narzędzi (np. piły do betonu).

Metalowe drzwi wyposażone w dwustronnie klejące panele zapewniają ochronę przed nieuprawnionym dostępem do zawartości. Jako kolejne metalowe zabezpieczenie, metalowe drzwi mogą mieć metalowe płyty antyradiacyjne.. Oprócz wymienionych szafek metalowych, istnieją również szafki metalowe z zamkiem cylindrycznym, które zapewniają dodatkową ochronę zawartości przed nieuprawnionym dostępem lub uszkodzeniem.

Metalowa szafa do szatni – jakie normy powinny spełniać szafy?

W szatni dla bezpieczeństwa zaleca się stosowanie metalowych szafek na ubrania z miejscem do przechowywania rzeczy osobistych i małych narzędzi. Szafa metalowa może być wyposażona w półki, różnego rodzaju haczyki i wieszaki – w zależności od ilości schowków, które chcemy zapewnić każdemu pracownikowi w firmie. Wyposażenie jakie powinna posiadać szafa metalowa w socjalnych pomieszczeniach powinno spełniać określone wymagania ergonomiczne: musi być wygodne zarówno z indywidualnego punktu widzenia, jak i z punktu widzenia użytkownika.

Od metalowych szafek magazynowych po metalowe szafki z miejscem do przechowywania butów – istnieją metalowe szafki socjalne, które pozwalają na przechowywanie w nich nawet najcięższego obuwia metalowego, na przykład butów ze stalowymi noskami lub butów riggera, bez obawy o ich dobre samopoczucie. Szafa metalowa wyposażona jest w specjalną metalową osłonę pod dolną krawędzią, dzięki czemu nie odkształca się po postawieniu jej na metalowych nóżkach i upadku na podłogę. Metalowe drzwi wyposażone są w zaokrąglone krawędzie wykonane z materiału antyradiacyjnego, dzięki czemu nie uszkadzają innych rodzajów drzwi metalowych podczas otwierania i zamykania drzwi do szatni.

Wygląd jaki posiada szafa metalowa powinien zapewniać komfort użytkowani . Tylko w ten sposób metalowe szafy magazynowe pokażą, że mogą być efektywnie wykorzystywane zarówno jako metalowe szatnie, jak i szafa metalowa na ubrania dla pracowników.

Metalowa szafa z haczykami na płaszcze jest bardzo zalecana do komunalnych systemów metalowych szatni, zapewniając elegancki design metalowych szafek, Wieszając swoje płaszcze, metalowe szafy tworzą trwały układ, co również znacznie zwiększa komfort pracowników. Ponadto szafa metalowa e powinna być wyposażona w co najmniej jedną metalową półkę lub metalowy drążek na ubrania, aby zapewnić efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej w nich. Taki system szaf metalowych jest często stosowany jako element rozwiązania zamkniętych pomieszczeń biurowych, ale może również pochodzić z szaf stalowych w otwartych przestrzeniach, takich jak pomieszczenia dla obiektów szkoleniowych, hal sportowych, itp.

Metalowa szatnia socjalna powinna nie tylko zapewniać efektywną dystrybucję przestrzeni magazynowej dla wszystkich użytkowników, ale musi również umożliwiać im wygodne umieszczenie wieszaków na płaszcze. Taka szafa metalowa powinna posiadać się dwa rodzaje wieszaków: pionowe, wystające z każdych drzwiczek (typ pionowy) oraz równoległe do drzwiczek (typ poziomy).

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym z meblami metalowymi i sejfami pancernymi https://metalowy-tony.pl/

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]