Lipoliza iniekcyjna – sposób na płaski brzuch

płaski brzuch

Lipoliza iniekcyjna jest alternatywą dla medycyny estetycznej. Pozwala na modelowanie brzucha i pozbycie się tkanki tłuszczowej bez pomocy skalpela. Lipoliza iniekcyjna może być stosowana na nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, boczkach czy udach. Warto jednak sprawdzić, czy zabieg gwarantuje płaski brzuch oraz jak powinna przebiegać lipoliza.
Lipoliza iniekcyjna na brzuch – na czym polega?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na wstrzykiwaniu w wybrane partie ciała roztworu fosfatydylochiny i deoksycholatu, które mają właściwości rozpuszczające tkankę tłuszczową. Zabieg nie powinien trwać dłużej niż 50-60 minut i nie wymaga przebywania w szpitalu oraz przerywania tkanek skóry. Efekt nie jest natychmiastowy, a w celu jego wzmocnienia stosuje się masaż limfatyczny, który przyśpiesza wydalanie zbędnego tłuszczu z wybranych partii ciała. Lipoliza powoduje miejscową opuchliznę, mogą pojawiać się także siniaki. Efekty zabiegu są widoczne po kilku tygodniach, jednak opinie odnośnie skuteczności lipolizy są bardzo różne.

Efekty po zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Wiele kobiet zastanawia się na temat efektów, które przynosi zabieg. Czy faktycznie pozwala na pozbycie się niechcianego tłuszczu i uzyskanie płaskiego brzucha? Lipoliza iniekcyjna zalecana jest dla osób szczupłych, które zmagają się z nadmierną ilością tkanki tłuszczonej np. na brzuchu. Nie można bowiem liczyć na spektakularne efekty – zalecane jest wykonanie 2-3 zabiegów, które przyniosą kilka centymetrów mniej w obwodzie brzucha. Zabiegi mogą wspomagać redukcję wagi, ćwiczenia czy dietę. Nie są jednak w stanie całkowicie usunąć całego zbędnego tłuszczu i zredukować go do zera. Jeśli dana osoba jest szczupła i chce poprawić wygląd wybranych partii ciała, lipoliza iniekcyjna jest jak najbardziej wskazana i wówczas faktycznie może przynieść pożądany efekt. Jeśli zdecydują się na nią osoby otyłe, prawdopodobnie efekt zabiegu będzie niezauważalny i wówczas należałoby zastąpić go liposukcją.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]