Lifting HIFU – młodsza skóra dzień po dniu

Lifting HIFU to zabieg, który stymuluje produkcję kolagenu w skórze, dzięki czemu rozpoczynają się procesy regeneracyjne, trwający nawet przez kilka miesięcy. Dzień po dniu twarz staje się młodsza i piękniejsza. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Zebraliśmy najważniejsze informacje na temat tej nowoczesnej metody odmładzana.

Jak działa lifting HIFU?

Działanie HIFU, czyli zogniskowanej fali ultradźwiękowej (ang. high intensity focused ultrasound) opiera się na wywoływaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń w skórze. Efektem jest stymulacja produkcji kolagenu. Tkanka podgrzewana jest na różnych głębokościach, w zależności od obszaru ciała i oczekiwanych efektów. Zabiegi z zastosowaniem skoncentrowanych ultradźwięków wykonuje się zarówno na twarz (w celu odmłodzenia skóry), jak i na ciało (aby wymodelować i wyszczuplić sylwetkę). Do terapii HIFU twarzy służą takie urządzenia, jak Ultraformer III czy SonoQueen – z obu zabiegów można skorzystać w warszawskiej Klinice Miracki.

Lifting ultradźwiękowy HIFU wykonywany jest przez lekarza lub kosmetologa. Specjalista oczyszcza skórę oraz nakłada na nią żel ułatwiający przeprowadzenie zabiegu. Następnie powoli przesuwa głowicę po skórze twarzy, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc wymagających dogłębnego odmłodzenia. Czas zabiegu wynosi około pół godziny. W zależności od kondycji skóry oraz zastosowanego urządzenia HIFU optymalne efekty można uzyskać już po jednorazowym zabiegu (Ultraformer III). W przypadku urządzenia SonoQueen zaleca się serię 2–3 zabiegów, przeprowadzanych co 3–4 miesiące.

Chociaż pierwsze rezultaty liftingu HIFU można zauważyć już bezpośrednio po zabiegu, to na pełen efekt odmłodzenia skóry trzeba poczekać dłużej. Zainicjowany w tkankach proces regeneracyjny trwa kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tygodni. Wraz z upływem czasu skóra staje się coraz młodsza. Co ważne, efekty te są trwałe. Oczywiście proces starzenia się postępuje, ale dzięki liftingowi ultradźwiękowemu, ma dużo wolniejszy i łagodniejszy przebieg.

Bezpieczeństwo zabiegu HIFU na twarz

Lifting HIFU wiąże się z intensywnym działaniem ultradźwięków, więc nie zawsze jest zupełnie bezbolesny. Osoby wrażliwe mogą odczuwać pewien dyskomfort podczas zabiegu. Dlatego jeśli masz niski próg bólu, poproś specjalistę wykonującego zabieg o zastosowanie znieczulenia w formie żelu lub kremu anestetycznego.

Lifting z zastosowaniem skoncentrowanych ultradźwięków uznawany jest za najmniej inwazyjną formę liftingu – terapia nie wymaga rekonwalescencji. Skóra po zabiegu pozbawiona jest podrażnień, więc od razu można wrócić do normalnego funkcjonowania.

HIFU – lifting bez skalpela, ale równie skuteczny

Zabieg HIFU można śmiało nazwać liftingiem bez skalpela. Energia ultradźwięków, bez uszkadzania naskórka, docierają do głębokich warstw skóry, gdzie zapoczątkowuje gruntowną regenerację. Poddana działaniu ultradźwięków tkanka rozpoczyna intensywną przebudowę, dzięki czemu możliwe jest wyraźne odmłodzenie twarzy:

  • poprawa gęstości i napięcia skóry,
  • redukcja zmarszczek,
  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • wyszczuplenie,
  • uwydatnienie rysów,
  • poprawa owalu twarzy.

Skoncentrowane ultradźwięki świetnie radzą sobie z podnoszeniem opadających tkanek i usuwaniem nadmiarów tkanki tłuszczowej również w obrębie twarzy. Lifting HIFU Ultraformer III oraz SonoQueen można wykonać na całą twarz lub jej wyizolowane obszary, np. podbródek, a nawet tak delikatne miejsca, jak okolice oczu.

Jeśli masz więcej pytań na temat zabiegów HIFU na twarz, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]