Jakie zabiegi upiększające można bezpiecznie wykonywać będąc w ciąży?

Kobiety w ciąży chcą prezentować się świetnie i wręcz „kwitnąco”. Oczywiście dla wielu ciąża nie jest łatwym czasem ze względu na problemy trawienne czy np. obrzęki albo kulinarne zachcianki. Kobiety często zastanawiają się, jakie zabiegi upiększające mogą wykonywać bezpiecznie w ciąży. W końcu chciałyby udać się na porodówkę zadbane i tak też przywitać na świecie malucha. Co zatem w tej kwestii mówią lekarze i specjaliści?

Jakie zabiegi na twarz można wykonywać w ciąży?

Nie każda kobieta decyduje się na dziecko w wieku 20 lat. Coraz więcej wybiera późne macierzyństwo i oczywiście nie ma w tym nic złego, w końcu jest bardziej świadome, a dziecko jest naprawdę wyczekiwane. Z kolei przyszła mama do swoich nowych obowiązków podchodzi często ze spokojem i cierpliwością. Niemniej jednak nie oznacza to, że ciąża nie odbija się na wyglądzie. Szybciej mogą być widoczne oznaki starzenia. W końcu kosmetyki, których wcześniej się używało często muszą pójść w odstawkę. Mowa choćby o serum czy kremie z retinolem, który jest toksyczny dla płodu. Nie oznacza to, że przyszła mama musi pogodzić się z tym, że zmarszczki jej się pogłębią. Nic bardziej mylnego, gdyż istnieją zabiegi, które pomogą je zniwelować, a jednocześnie są bezpieczne dla nienarodzonego dziecka. Mowa o preparatach z heksapeptydem, które zastąpią nie tylko retinol ale i toksynę botulinową. Stymulują one fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Efekt zatem nie jest natychmiastowy, ale jest widoczny. Można postawić również na zabieg Ganeo z użyciem głowicy wywołującej powstawanie pęcherzyków CO2, może powodować złuszczanie zrogowaciałego naskórka, wchłanianie składników odżywczych i dotlenienie skóry. Następuje redukcja zmarszczek, poprawa jędrności, a także niwelowanie zmian trądzikowych czy widocznych porów. Warto również skorzystać z zabiegu jakim jest face fitness, czyli ręczny masaż, elektrostymulacja oraz masaż dermorolerem.

Czy można farbować włosy w ciąży?

Wiele kobiet planujących ciążę czy będących w stanie błogosławionym zastanawia się, czy można farbować włosy w ciąży farbą bez amoniaku. Warto wiedzieć, że odpowiedź na to pytanie, brzmi – tak. Oczywiście trzeba od razu zaznaczyć, że najlepiej farbować włosy od drugiego trymestru ciąży. W pierwszym trymestrze z powodu dolegliwości, ale i tego, że dziecko najbardziej rozwija się do 12 tygodnia życia lepiej tego nie robić. Nie można stosować na pewno farb do włosów z amoniakiem. Choć nie udowodniono ich wpływu na rozwój płodu, to wiadomo, że mogą przenikać do ciała przyszłej mamy. Lepiej więc dmuchać na zimne, tym bardziej że dostępnych jest wiele farb bez amoniaku, które zapewniają trwałość koloru na wiele tygodni, a dodatkowo odżywienie ich przy użyciu dołączonej do produktu odżywki.

Czy można wykonywać manicure i pedicure z malowaniem i utwardzaniem paznokci w ciąży?

Warto jeszcze poruszyć kwestię maniucre i pedicure w ciąży. Najlepiej wykonywać klasyczny zabieg bez zmiany koloru. A co z manicure żelowym lub hybrydowym – czy jest dozwolony? CZy można go stosować przed rozwiązaniem? Okazuje się, że panie, które lubią dbać o swoje paznokcie w czasie ciąży nie muszą z tego rezygnować. Zarówno wykonywanie żelowych, jak i hybrydowych paznokci jest możliwe. Wystarczy postawić na wegańskie żele i lakiery hybrydowe. Nie zawierają one szkodliwych substancji takich jak mikroplastiki czy formaldehydy. Nie stwierdzono również szkodliwości korzystania z lampy UV w czasie ciąży. Trzeba zatem koniecznie zwrócić uwagę na skład produktów kosmetycznych i poprosić manicurzystkę o jego zweryfikowanie. Bezpieczeństwo przyszłej mamy i dziecka zawsze musi być bowiem priorytetem.