Jak wybrać idealne majtki damskie?

Bielizna jest jednym z ważniejszych aspektów, które w znacznym stopniu wpływają na nasz wizerunek oraz na komfort i wygodę. Właśnie dlatego wybierając ten rodzaj odzieży, warto poświęcić nieco czasu, aby zaznajomić się z tematem i zakupić dla siebie idealny model.

Jak wybrać majtki odpowiednie do rodzaju sylwetki?

Istnieje mnóstwo rodzajów majtek damskich, ale wiele kobiet nie zna nawet ich nazw. Często Panie mają do czynienia z tym problemem już w momencie, kiedy wybierają się na zakupy nowej bielizny i sprzedawca zaczyna oferować różne odmiany majtek, a my nie mamy pojęcia, oprócz estetycznych względów, czym się one charakteryzują. Wówczas pojawia się pytanie, jak więc wybrać odpowiedni dla siebie produkt?

Aby więc dobrać właściwy model, należy najpierw określić swój typ sylwetki. Istnieją cztery podstawowe, kobiece kształty tzn. gruszka, jabłko, klepsydra i prostokąt. Dzięki odpowiedniej bieliźnie możemy nie tylko podkreślić swoje atuty, ale także ukryć pewne wady figury.

Jedną z popularnych kobiecych sylwetek jest gruszka, która charakteryzuje się wąską talią i szerokimi biodrami. Panie o takiej sylwetce zazwyczaj poszukują odzieży, która optycznie nieco zawęża dolną część ciała. Niestety przy takiej budowie nie jest zalecane bikini, gdyż dodaje objętości.

Z kolei w przypadku sylwetki w typie jabłka, konieczne i najważniejsze jest podkreślenie talii. Aby to zrobić, możemy użyć majtek wyszczuplających, które wygładzają fałdy brzuszne i wizualnie podnoszą pośladki. Przy takiej budowie ciała należy jednak unikać majtek z niską talią.

Natomiast jeżeli chodzi o idealne, kobiece proporcje, to określa je sylwetka typu klepsydra, która pozwala na szeroki wybór bielizny, w tym także majtek. Po prostu kobiety, które zostały obdarzone tą niezwykle proporcjonalną budową, z całą pewnością nie mają problemu ze znalezieniem dla siebie właściwej odzieży, gdyż we wszystkim prezentują się świetnie.

Zdecydowanie gorzej mają Panie o prostokątnej budowie ciała. Aby ukryć mankamenty figury, powinny więc wybierać majtki z wysokim stanem, które  pozwalają nieco poprawić mankamenty. Obecnie na rynku bieliźniarskim istnieje wiele ciekawych i bogato zdobionych wzorów, dzięki czemu jest w czym wybierać.

Czym się należy kierować przy wyborze damskich majtek?

Jeśli zamierzamy sprawić sobie nową bieliznę, w której będziemy czuły się atrakcyjnie i komfortowo, przede wszystkim musimy poprawnie określić rozmiar. Odpowiednio dobrane majtki nie uciskają skóry, nie obcierają i nie marszczą się podczas użytkowania

Aby więc poprawnie określić rozmiar majtek, należy zmierzyć objętość bioder i talii, a następnie porównać wyniki z danymi tabelarycznymi. Idealnie dopasowane majtki, powinny dokładnie przylegać do ciała, nie krępować zakresu ruchu i nie zsuwać się.

Oprócz rozmiaru istotny jest także rodzaj materiału, z którego uszyta jest bielizna. 

Do noszenia na co dzień, najbardziej komfortowe są oczywiście miękkie i przewiewne majtki bawełniane. Natomiast na romantyczną randkę zdecydowanie bardziej odpowiednie będą koronkowe modele bielizny. Z kolei majtki wykonane z poliestru, z domieszką elastanu świetnie nadają się do różnych aktywności sportowych lub też mogą spełniać rolę wygodnych kąpielówek.

Polecamy i życzymy udanych zakupów!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]