Jak rozpocząć przygodę z BDSM? Porady dla początkujących

W ostatnich latach notuje się rosnące zainteresowanie BDSM, czyli zabawą seksualną, która polega na pewnego rodzaju dominacji jednego partnera nad drugim. Metoda pozwala puścić wodze fantazji i co za tym idzie, wprowadzić w życie erotyczne naprawdę sporo pikanterii. Zastanawiasz się, jak rozpocząć przygodę z BDSM? Przygotowaliśmy garść porad dla początkujących.

Na czym polega BDSM?

BDSM z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Bez wątpienia przyczyniła się do tego słynna na całym świecie powieść, w której nie brakuje wątków związanych z tą zabawą. Na czym tak naprawdę polega BDSM? Jego nazwa nawiązuje do dyscypliny, krępowania ciała, uległości, dominacji, a nawet zadawania bólu partnerowi (rzecz jasna praktyka wyklucza wyżywanie się czy znęcanie nad drugą osobą). BDSM pozwala eksperymentować, na nowo odkrywać swoje pragnienia, a także czerpać głęboką satysfakcję z przeżywanych doznań.

Jak zrobić pierwszy krok?

Przygodę z BDSM należy rozpocząć od… rozmowy. Jeśli chcesz urozmaicić życie erotyczne przedstaw swoje potrzeby partnerowi, który je zaakceptuje lub odrzuci.

Pamiętajmy, że przełamanie się w tej kwestii może nie być tak łatwe, jakby się mogło wydawać. BDSM wymaga bowiem posiadania pewnej dozy odwagi i szaleństwa, które pozwolą opuścić swoją strefę komfortu i spróbować czegoś zupełnie innego – zaznacza nasz rozmówca, pracownik sklepu internetowego alejafantazji.pl zajmującego się sprzedażą artykułów erotycznych.

Najważniejszymi czynnikami są oczywiście wzajemny szacunek oraz pełne zaufanie. Zanim więc rozpoczniesz tę ekscytującą przygodę, wyznacz z partnerem granice, do których możecie się posunąć. Dzięki takiemu działaniu unikniecie niezręcznych i krępujących sytuacji podczas zabawy, a w zamian zaczerpnięcie z niej maksimum przyjemności.

Jakie akcesoria BDSM wybrać?

Wiele osób kojarzy opisywaną „grę” erotyczną z kiczowatymi kajdankami wyposażonymi w różowe futerko, jednak nic bardziej mylnego. W dobie ogromnej popularności akcesoriów BDSM nie ma miejsca na nudę. Wybór jest ogromny: od lateksowych body i obcisłych koronkowych sukienek, przez smycze, obroże i maski aż po skóropodobne pejcze, wiązania oraz kagańce.

To, które artykuły erotyczne wybierzesz, zależy od osobistych preferencji Twoich i Twojego partnera. Wykorzystywanie gadżetów jest kluczową kwestią mającą za zadanie wzmocnić doznania, które przeżywacie w trakcie zabawy. Rozpoczęcie przygody z BDSM z pewnością wzmocni partnerskie relacje, a także sprawi, że poznacie się od zupełnie innej strony. Być może pozwoli również pójść krok dalej w sferze łóżkowej lub odwrotnie – pozwoli zrozumieć, że tego typu działania zupełnie Was nie kręcą.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]