Jak radzić sobie z problemami z luźną pochwą: preparaty obkurczające, ćwiczenia czy waginoplastyka?

Pochwa jest organem bardzo elastycznym, rozciągliwym i silnie umięśnionym. Jest zdolna znacznie zwiększać swoje rozmiary, a następnie szybko wracać do stanu wyjściowego. Jednak wraz z wiekiem, ale także na skutek porodów czy częstego uprawiania fistingu, mięśnie pochwy mogą zwiotczeć. Bezpośrednim następstwem tego stanu jest poszerzenie pochwy i uczucie nieprzyjemnego luzu w czasie uprawiania seksu. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Luźna pochwa zmniejsza lub wręcz odbiera przyjemność z uprawiania seksu. Mężczyzna nie odczuwa na członku odpowiedniego ucisku i tarcia w trakcie penetracji. Z kolei kobieta może mieć problem z osiągnięciem orgazmu. Do tego dochodzi frustracja z powodu niemożliwości zaspokojenia partnera. W efekcie niewielkiej zmiany anatomicznej często dochodzi do poważnego kryzysu w związku. Trzeba reagować, zanim nasze życie seksualne legnie w gruzach. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym można odzyskać przyjemność z uprawiania seksu.

Ćwicz mięśnie Kegla

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, są ćwiczenia mięśni Kegla. Można je wykonywać w najprostszy możliwy sposób, czyli naprężając mięśnie okolic pochwy i cewki moczowej, a jednocześnie starając się rozluźnić mięśnie pośladków. Ćwiczymy w wolnych chwilach, bez sprzętu, bez specjalnych przygotowań i tak często, jak mamy ochotę.

Jeżeli przy okazji ćwiczeń chcemy sobie dostarczyć sporo przyjemności, powinniśmy wykorzystać kulki gejszy. Po umieszczeniu akcesorium w pochwie staramy się ściskać je na tyle mocno, aby nie wydostały się na zewnątrz. Regularnie stosowane kulki gejszy pozwalają na bardzo skuteczne wytrenowanie mięśni pochwy i dna miednicy. Podobno japońskie gejsze potrafią doprowadzić partnera do orgazmu bez potrzeby wykonywania ruchów frykcyjnych, tylko poprzez rytmiczne uciskanie prącia w pochwie. Seks z wykorzystaniem kulek może być bardzo ekscytujący dla obojga partnerów.

Spróbuj nowych pozycji seksualnych

Jeżeli rozluźnienie pochwy nie jest zbyt duże, pomocna może okazać się zmiana pozycji seksualnej. Konsultant ze sklepu z akcesoriami erotycznymi Afrodyta doradza, które pozycje wybrać: – Polecane są wszystkie ułożenia ciała, w których partnerka może złączyć uda i w ten sposób lekko zawęzić wejście do pochwy. Warto spróbować seksu na boku lub w pozycji tylnej. Bardzo dobre efekty może dać ułożenie się na plecach lub przyjęcie pozycji „na pieska”, ale ze skrzyżowanymi nogami. Partnerka może też spróbować ułożyć dłonie przy wejściu do pochwy i stymulować członek partnera przez odpowiednie uciskanie i masaż.

Zaskakująco skuteczne bywa zastosowanie nakładki powiększającej penisa. Oboje partnerzy mogą odczuć wyraźne wzmocnienie doznań – odkryć nowe, niedostępne do tej pory uczucie ciasnego dopasowania i całkowitego wypełnienia.

W nagłych sytuacjach zastosuj żel zwężający pochwę 

Efekty ćwiczeń mięśni Kegla nie są natychmiastowe. Zmiana pozycji nie zawsze jest możliwa lub nie przynosi oczekiwanych efektów. W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po środki na potencję dla pań, np. po żel zwężający pochwę. Zazwyczaj żel przynosi szybką poprawę, jednak działanie obkurczające nie trwa zbyt długo. Dlatego należy traktować go jako ratunek w „nagłych przypadkach”.

Aplikacji można dokonać tuż przed lub nawet w trakcie trwania stosunku. Najlepsze efekty osiągniemy wtedy, gdy będziemy stosować żel zwężający równolegle z odpowiednimi suplementami diety, ćwiczeniami mięśni Kegla i zmianą pozycji seksualnych. Preparaty obkurczające pochwę znajdziemy w każdym sex shopie.

Kiedy konieczna jest waginoplastyka?

Waginoplastyka jest stosunkowo prostym zabiegiem chirurgicznym. Polega na usunięciu fragmentu ścianki pochwy, zwiotczałych lub uszkodzonych tkanek. Celem jest zwężenie wejścia do pochwy. Przy okazji można poprawić wygląd krocza, np. zmienić kształt, wielkość lub wysunięcie warg sromowych. Rekonwalescencja nie jest długa: powrót do pełnej aktywności seksualnej następuje zazwyczaj po dwóch miesiącach od operacji.

Efekty zabiegu są bardzo łatwo odczuwalne. Partnerzy mogą powtórnie poczuć się w łóżku tak, jak w czasach, gdy poznali się i po raz pierwszy uprawiali seks. Niestety, nie każda pani może skorzystać z dobrodziejstw waginoplastyki. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest planowana w przyszłości ciąża: chirurgiczne zwężenie pochwy mogłoby prowadzić do komplikacji okołoporodowych. Duże znaczenie ma też fakt, że zabieg kosztuje kilka tysięcy złotych i nie jest, poza nielicznymi wyjątkami, refundowany przez NFZ.

W tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem wydaje się eksperymentowanie z nietypowymi pozycjami seksualnymi, stosowanie gadżetów erotycznych i ćwiczenie mięśni Kegla. To tanie sposoby, które mogą przynieść nie tylko poprawę stanu napięcia mięśni pochwy, ale także pozytywną zmianę w relacjach pomiędzy partnerami.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]