Jak prawidłowo dbać o korki analne? Sprawdź, jak je czyścić i przechowywać!

Seks to bez wątpienia czysta przyjemność. Znudziły Ci się dotychczasowe zabawy i chcesz spróbować czegoś więcej? Sięgnij po korki analne! Pamiętaj jednak, że te seks zabawki także wymagają odpowiedniej pielęgnacji! Koniecznie sprawdź, jak o nie dbać, by intensywne doznania kończyły się wyłącznie pełnym orgazmem – bez nieprzyjemnych konsekwencji.

Korki analne dla początkujących

Nigdy nie korzystałeś z korków analnych, jednak perspektywa stymulacji „tylnego wejścia” wydaje Ci się kusząca? Sięgnij po modele idealne dla początkujących i rozpocznij nową przygodę. Pamiętaj jednak, że korki analne, podobnie jak wszystkie zabawki erotyczne wymagają właściwej pielęgnacji. Niech nie zwiedzie Cię ergonomiczny kształt, który łatwo po prostu – wypłukać pod bieżącą wodą. Zachowanie higieny to coś więcej! Koniecznie sprawdź, jak i jak często je czyścić, a także – jak przechowywać!

zatyczka analna

Właśnie wtedy musisz wyczyścić swoje gadżety erotyczne!

Gadżety erotyczne, by były źródłem wyłącznie przyjemności, muszą być czyszczone po każdym użyciu. Co więcej – powinny zostać odświeżone także bezpośrednio przed wykorzystaniem. Taka częstotliwość pielęgnacji korków analnych, wtyczek, wibratorów i innych seks zabawek jest konieczna, bez względu na to, czy korzystasz z nich solo, czy w parze. Jak prawidłowo przywracać im higieniczną czystość?

Sposób pielęgnacji i czyszczenia zabawek analnych zależy przede wszystkim od materiałów, z jakich zostały wykonane. Korki i zatyczki analne z silikonu medycznego (bez elementów elektronicznych, czyli – bez wibratorów) możesz wygotować, bezpiecznie myć w zmywarce albo po prostu – czyścić ciepłą wodą. Nie zapomnij o dodaniu płynu antybakteryjnego lub delikatnego mydła, zwłaszcza jeśli wybrałeś ostatnią opcję. Metalowe korki analne, czyli te ze stali nierdzewnej wyczyścisz w dokładnie taki sam sposób.

Jak przechowywać zabawki analne?

Przede wszystkim – w bezpiecznym miejscu, do którego dostęp masz tylko Ty (i ewentualnie Twój partner lub partnerka). W przeciwnym razie nie możesz mieć pewności, że nie były użytkowane w czasie, kiedy sam z nich nie korzystałeś. Korki analne i inne zabawki erotyczne należy umieścić w osobnych woreczkach (pamiętaj jednak, by nie były to woreczki foliowe!) i ułożyć w szufladzie lub pudełku. Pamiętaj, by były całkowicie suche, kiedy wkładasz je do dedykowanych opakowań. Wówczas będziesz miał pewność, że nie stanie się nic, co mogłoby negatywnie wpłynąć na ich żywotność.