Jak prawidłowo dbać o korki analne? Sprawdź, jak je czyścić i przechowywać!

Seks to bez wątpienia czysta przyjemność. Znudziły Ci się dotychczasowe zabawy i chcesz spróbować czegoś więcej? Sięgnij po korki analne! Pamiętaj jednak, że te seks zabawki także wymagają odpowiedniej pielęgnacji! Koniecznie sprawdź, jak o nie dbać, by intensywne doznania kończyły się wyłącznie pełnym orgazmem – bez nieprzyjemnych konsekwencji.

Korki analne dla początkujących

Nigdy nie korzystałeś z korków analnych, jednak perspektywa stymulacji „tylnego wejścia” wydaje Ci się kusząca? Sięgnij po modele idealne dla początkujących i rozpocznij nową przygodę. Pamiętaj jednak, że korki analne, podobnie jak wszystkie zabawki erotyczne wymagają właściwej pielęgnacji. Niech nie zwiedzie Cię ergonomiczny kształt, który łatwo po prostu – wypłukać pod bieżącą wodą. Zachowanie higieny to coś więcej! Koniecznie sprawdź, jak i jak często je czyścić, a także – jak przechowywać!

zatyczka analna

Właśnie wtedy musisz wyczyścić swoje gadżety erotyczne!

Gadżety erotyczne, by były źródłem wyłącznie przyjemności, muszą być czyszczone po każdym użyciu. Co więcej – powinny zostać odświeżone także bezpośrednio przed wykorzystaniem. Taka częstotliwość pielęgnacji korków analnych, wtyczek, wibratorów i innych seks zabawek jest konieczna, bez względu na to, czy korzystasz z nich solo, czy w parze. Jak prawidłowo przywracać im higieniczną czystość?

Sposób pielęgnacji i czyszczenia zabawek analnych zależy przede wszystkim od materiałów, z jakich zostały wykonane. Korki i zatyczki analne z silikonu medycznego (bez elementów elektronicznych, czyli – bez wibratorów) możesz wygotować, bezpiecznie myć w zmywarce albo po prostu – czyścić ciepłą wodą. Nie zapomnij o dodaniu płynu antybakteryjnego lub delikatnego mydła, zwłaszcza jeśli wybrałeś ostatnią opcję. Metalowe korki analne, czyli te ze stali nierdzewnej wyczyścisz w dokładnie taki sam sposób.

Jak przechowywać zabawki analne?

Przede wszystkim – w bezpiecznym miejscu, do którego dostęp masz tylko Ty (i ewentualnie Twój partner lub partnerka). W przeciwnym razie nie możesz mieć pewności, że nie były użytkowane w czasie, kiedy sam z nich nie korzystałeś. Korki analne i inne zabawki erotyczne należy umieścić w osobnych woreczkach (pamiętaj jednak, by nie były to woreczki foliowe!) i ułożyć w szufladzie lub pudełku. Pamiętaj, by były całkowicie suche, kiedy wkładasz je do dedykowanych opakowań. Wówczas będziesz miał pewność, że nie stanie się nic, co mogłoby negatywnie wpłynąć na ich żywotność.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]