Jak mężczyzna sprawdza kobietę, czyli testy na dobry związek

jak facet sprawdza kobietę

Każdy związek wydaje się być magiczną przygodą i kiedy wkraczamy w niego zaślepienie nie zauważamy czasem, że ta druga strona może nas testować. Tymczasem, zarówno kobiety i mężczyźni, od samego początku relacji nawzajem się sprawdzają w poszukiwaniu cech idealnego partnera. Czasami jest to podświadome, a czasami celowe. Wielu mężczyzn specjalnie wystawia dziewczynę na próbę, aby przekonać się czy jej charakter i zachowanie mu odpowiadają. Pomimo że różnym facetom zależy na różnych przymiotach partnerki, jest kilka rzeczy, które są powszechnie sprawdzane u kobiet i warto o nich wiedzieć.

Pierwsze kroki, czyli jak się poznajemy

Kiedy dopiero zaczynamy się, na przykład podczas pierwszej randki, musimy szybko przekonać się czy potencjalny partner nam odpowiada i czy chcemy udać się na kolejne spotkanie. Pierwsze spotkania mogą być bardzo trudne i stresujące. Chęć zaimponowania osobie, którą spotykamy, stres, być może niezręczna atmosfera – to czynniki, które bardzo utrudniają nam zrobienie dobrego wrażenia. Aby ułatwić sobie to ciężkie spotkanie, warto wiedzieć co możemy zrobić, żeby podołać testom, na które wystawiają nas potencjalni partnerzy. Jest kilka sposobów, których faceci używają, aby sprawdzić, czy kobieta godna jest zainteresowania.

  1. Na co patrzy mężczyzna – test wyglądu
  2. Czy kobieta nie jest sztywniarą – test humoru
  3. Czy ona zrozumie jego pasje – test zrozumienia
  4. Staromodna czy feministka – test rachunku

Test wyglądu

Mówi się, że faceci są wzrokowcami. Nie można generalizować, że dla każdego mężczyzny jest to czynnik najważniejszy przy poznawaniu kobiety i wchodzeniu w relację, ale na pewno ważny, tak samo jak ważny jest on dla kobiet. Być może, jest to test, który nie zachodzi podczas pierwszej randki, a podczas pierwszego spotkania, ale z pewnością pojawia się on zawsze. Jeżeli kobieta w żaden sposób nie pociąga faceta fizycznie, to raczej nie zwróci on na nią uwagi. Nie chodzi tutaj o to, że jedynie niesamowite piękności przyciągają do siebie mężczyzn. Ale kobieta, która nie dba o siebie i swój wygląd może być nieatrakcyjna dla potencjalnej drugiej połówki. Zadbana kobieta, u której widać, że troszczy się o swój wizerunek będzie doceniona przez facetów. Ważne jest to nie tylko na początku związku, ale też na każdym jego etapie.

Test humoru

Faceci na ogół nie chcą umawiać się z kobietami, które są cały czas poważne. W związku potrzebny jest ktoś, z kim możemy się wyluzować, czuć się swobodnie i śmiać, a nie cały czas rozmawiać na poważne tematy. Dlatego poczucie humoru jest bardzo istotne i wielu facetów sprawdza kobiety pod tym kątem już na początku relacji. Mężczyzna często może w trakcie spotkania opowiedzieć jakiś dowcip, zażartować, a nawet pokazać film, który go bawi, aby ocenić poczucie humoru partnerki. Wiadomo że niekiedy ludzi bawią całkowicie różne rzeczy, ale odpowiednia dziewczyna obróci w dobry żart nawet coś, co kompletnie jej nie rozbawi. Ważne jest, aby kobieta pokazała, że umie się śmiać i traktuje wszystko z odpowiednią dozą luzu.

Test zrozumienia

Chociaż ten element może brzmieć tajemniczo, jest on chyba najważniejszy dla wielu mężczyzn. Chodzi tutaj mianowicie o rzeczy, które są dużą częścią ich życia, ich pasje, czy zawód. Wielu facetów obawia się, że ich przyszła partnerka nie będzie rozumiała dlaczego czymś się interesują. Przykładowo, jeżeli mężczyzna uwielbia grać w gry komputerowe, jest to jego wielka pasja, a dziewczyna, z którą się spotyka twierdzi, że to dziecinne i że marnuje na tym czas. Taki związek niestety nie ma przyszłości i raczej nie wywiąże się z tego głębsza relacja. Ważne jest, aby rozumieć i szanować zainteresowania partnera, nawet jeżeli ich nie podzielamy. Idealna dziewczyna zagrałaby kilka razy z chłopakiem aby pokazać mu, że zależy jej na ich relacji i chce spędzać z nim czas.

Test rachunku

Ta próba jest przeprowadzana celowo przez wielu mężczyzn i ma ona pokazać stosunek kobiety zarówno do finansów, jak i do potencjalnego partnera. Chodzi tutaj oczywiście o problematyczne zagadnienie tego, kto powinien zapłacić rachunek na pierwszej randce. Niektóre kobiety twierdzą, że powinien to być mężczyzna , inne, że mogą zapłacić same za siebie, jeszcze inne również za partnera. Istotne jest, nieważne czy kobieta uważa, że partner powinien zapłacić, czy nie, aby kobieta zawsze wyszła z propozycją zapłacenia lub podzielenie rachunku, a nie siedziała i znacząco patrzyła na partnera, dając mu znać, że musi zapłacić. Mężczyzna chce, aby kobieta pokazała mu, że szuka partnera, a nie sponsora. Facet nie chce czuć się wykorzystywany.

Kroki dalsze, czyli sprawdzanie w związku

Oczywiste jest, że trzeba w jakiś sposób sprawdzić charakter partnera zanim wejdziemy w związek, jednak testowanie nie kończy się na samym początku znajomości. Mężczyźni testują swoje partnerki, aby przekonać się czy z tej relacji może wyniknąć coś poważnego. Takie sprawdzanie partnerki jest już na pewno bardziej złożone i skupia się na jej charakterze oraz postępowaniu w codziennych sytuacjach. Te próby są bardzo ważne dla budowania głębszej relacji z partnerem.

  1. Własne życie, znajomi i pasje – test samodzielności.
  2. Wierność i wsparcie – test zaufania.

Test samodzielności

W tym przypadku sprawdzany jest bardzo ważny element, istotny w każdej relacji. Wiele osób wchodząc w związek zaczyna całkowicie polegać na drugiej osobie. Być może na początku jest to romantyczne, gdy jeszcze na etapie zakochania para nie jest w stanie się od siebie oderwać, potem jednak robi się to męczące. Człowiek w związku potrzebuje czasu bez swojej drugiej połówki, aby spędzić go ze znajomymi, realizując pasje czy zainteresowania. Jeżeli kobieta nie będzie miała żadnych innych pasji poza rozwijaniem swojego związku, a czas będzie spędzała tylko z partnerem, może się on poczuć zmęczony, osaczony czy przytłoczony. Mężczyzna potrzebuje kobiety, która jest całkiem samodzielna i idealnie da sobie radę bez niego, która ma swoje cele w życiu, a rozwój związku jest tylko jednym z nich. Jeżeli więc facet zauważy, że jego dziewczyna za bardzo na nim polega, może to być nawet dla niego powód do zerwania.

Test zaufania

Zaufanie jest fundamentem każdej romantycznej relacji. W tym teście nie chodzi jednak tylko o sprawdzenie czy kobieta nie wygada sekretu swojego faceta, lub czy jest mu wierna, bo takie sprawy są oczywiste w związku. Mężczyzna będzie też sprawdzał czy może na kobiecie polegać i liczyć na jej wsparcie, czy może ufać, że ona mu pomoże w ciężkiej sytuacji. Kobieta, w której partner pokłada zaufanie, to taka, która jest gotowa być dla faceta wtedy, kiedy jej potrzebuje. Nie zawsze muszą to być ciężkie sytuacje. Czasami partner może poprosić dziewczynę o małą przysługę, aby zobaczyć czy ona go wesprze. Partnerzy muszą się nawzajem wspierać i być pewni, że otrzymają od siebie pomoc w każdej sytuacji.

Kroki Twoje, czyli bądź sobą

Znajomość sposobów w jaki mężczyźni sprawdzają kobiety może być przydatna przy budowaniu relacji. Istotne jest jednak także to, aby w każdym związku być sobą i wnosić do niego swoje największe zalety. Testy mężczyzn możemy zachować z tyłu głowy i spróbować być przy partnerze najlepszą, ale autentyczną, wersją siebie.

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]