Jak dopasować garnitur do budowy ciała mężczyzny?

Jednym z decydujących elementów podczas wyboru jakiejkolwiek części garderoby jest fason ubrania, który powinien być dopasowany do sylwetki. Odpowiednio dobrany krój odzieży pozwoli na zakamuflowanie niedoskonałości figury oraz podkreślenie jej walorów. Jak dopasować garnitur do sylwetki mężczyzny, aby prezentował się w nim idealnie?

Budowa ciała a wygląd ubrania

Każdemu z nas przynajmniej raz w życiu zdarzyło się kupić ubranie, które doskonale wyglądało na innej osobie, ale niezbyt dobrze prezentowało się na nas. Często jakaś część garderoby, pomimo że jest w naszym rozmiarze, wygląda na nas po prostu źle. Dlaczego tak się dzieje? O tym, czy ubranie będzie nas zdobić czy szpecić, decyduje w dużej mierze dobór jego fasonu do sylwetki. Parametrami naszego ciała, które należy szczególnie uwzględnić podczas zakupu odzieży, są wzrost, tęgość, długość nóg i rąk oraz proporcje figury.

Garnitury męskie są dość specyficznym elementem garderoby, ponieważ stosunkowo trudno jest je idealnie dobrać. Wielokrotnie spotyka się panów, u których garnitur nie tylko nie zamaskował niedoskonałości sylwetki, ale również je podkreślił. Chcąc dobrać garnitur odpowiedni do swojego typu figury, warto poprosić o pomoc sklep z garniturami, który ma duże doświadczenie w tej kwestii.

Typy męskich sylwetek

W świecie mody wiele mówi się o damskich typach sylwetek, zgodnie z którymi panie powinny dobierać ubrania. Mniej popularne, ale coraz częściej brane pod uwagę są męskie typy sylwetek, wśród których wyróżnia się jabłko, ołówek, gruszkę i trójkąt. W sklepach z garniturami znajduje się szeroka oferta garniturów męskich, przeznaczonych dla różnych rodzajów sylwetek.

Typ figury jabłko

Panowie posiadający ten rodzaj sylwetki odznaczają się większym brzuchem i masywniejszymi rękami oraz nogami. Mężczyźni w typie jabłka są ponadto niewysocy, a szerokość ich ramion jest równa szerokości bioder. W tym przypadku garnitur męski powinien być nieco luźniejszy, co pozwoli na ukrycie krągłości na brzuchu. Ważne jednak jest, aby nie był też zbyt duży, bowiem niepotrzebnie powiększy to sylwetkę. Zaleca się tutaj marynarki jednorzędowe o nieco szerszych ramionach oraz jednolite koszule, których nie wciąga się w spodnie. Garnitur pana jabłka powinien być jednokolorowy i jasny, co nada figurze lekkość.

Typ figury ołówek

Niniejszy typ figury przejawia się w wysokim lub bardzo wysokim wzroście i szczupłej sylwetce. Panowie ołówki powinni dążyć do optycznego skracania i poszerzania figury, co można uzyskać dzięki m.in. dużym wzorom czy poziomym pasom. W garniturze męskim ołówka świetnie sprawdzi się marynarka z zapięciem dwurzędowym, która poszerzy szczupłą klatkę piersiową. Panowie o tym typie sylwetki powinni zdecydowanie zrezygnować ze spodni rurek czy też spodni na kant. Wybierając garnitur dla ołówka, lepiej postawić na jasne i żywe kolory.

Typ figury gruszka

W sylwetce typu gruszka charakterystyczne są większe pośladki i brzuch, które stanowią spory problem podczas doboru ubrań. Mężczyźni gruszki dobrze prezentują się w marynarkach z szerokimi klapami oraz w spodniach z prostymi bądź nieznacznie poszerzonymi nogawkami. Garnitur męski gruszki nie powinien posiadać wyrazistych wzorów, które niepotrzebnie będą zwracać uwagę na newralgiczne partie ciała. Przy tym rodzaju sylwetki ważne jest, aby ubranie nie były ani zbyt obcisłe, ani zbyt szerokie. Przy doborze garnituru dla pana gruszki warto poprosić o poradę sklep z garniturami, który pomoże wybrać idealny fason.

Typ figury trójkąt

Ten rodzaj sylwetki przez wielu uważany jest za idealny, stąd jest też najmniej problematyczny podczas wyboru fasonu garnituru męskiego. Panowie trójkąty odznaczają się szerokimi ramionami, płaskim brzuchem i wąskimi biodrami. Są oni na ogół wysocy i dobrze zbudowani. Garnitur przy tym typie figury powinien podkreślać walory, ale również i nie powiększać optycznie sylwetki. Polecane są tutaj ciemne barwy, drobne wzory i proste lub lekko poszerzane spodnie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]