Farba czy szampon koloryzujący – co wybrać? Co lepsze?

farbowanie włosów

W obecnym czasie zmiana koloru włosów jest bardzo popularnym zabiegiem kosmetycznym, na który decyduje się coraz więcej osób, zarówno mężczyzn jak i kobiet, jednakże w znacznej mierze przodują panie. Część pań wybiera farbowanie w salonie fryzjerskim, natomiast pozostałe farbują włosy samodzielnie w swoim domu lub z pomocą koleżanek i przyjaciółek. Warto zaznaczyć, iż zarówno jedno i jak i drugie rozwiązanie jest dobre, dzięki niemu możesz zapewnić swoim włosom efektowny i atrakcyjny wygląd na dłuższy czas. Jednakże wiele kobiet staje przed dylematem co wybrać: szampon koloryzujący czy farbę do włosów? W poniższym artykule uzyskasz odpowiedź na to oraz inne pytania.

Farba do włosów – dla zdecydowanych kobiet?

Decydując się na farbę do włosów warto pamiętać, iż jest to dobry wybór, szczególnie w przypadku osób, które są odważne i nie boją się trwałej zmiany koloru. Czy wiesz że zawarte w farbie specjalne pigmenty wnikają bardzo głęboko w strukturę włosa, przez co zmieniają całkowicie jego naturalny odcień? Bowiem dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskany kolor utrzymuje się znacznie dłużej! Aczkolwiek należy mieć na uwadze, iż z czasem pojawiają się odrosty a kolor zaczyna płowieć oraz tracić na swojej intensywności, dlatego zaleca się, aby wybór farby był dobrze przemyślany. W tym przypadku warto zasięgnąć porady stylisty lub doświadczonego fryzjera, który fachowo doradzi jaki odcień będzie dla Ciebie najlepszy. Istotne jest także regularne odżywianie i zregenerowanie, gdyż poprzez takie zastosowanie zapewnisz sobie trwały efekt kolorystyczny!

A może szampon koloryzujący?

Jeśli lubisz eksperymentować z kolorami swoich włosów zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie szampon koloryzujący, przede wszystkim ze względu na wiele czynników, wśród których można wymienić:

  • szampony koloryzujące można znacznie łatwiej zmyć
  • nie są kosmetykami inwazyjnymi
  • dobrej jakości szampon koloryzujący doskonale maskuje siwe włosy i odrosty

Należy podkreślić, że bardzo wiele kobiet stosuje szampon koloryzujący zanim podejmą decyzję o trwałym farbowaniu włosów, aplikacja szamponu w pewnym stopniu daje wyobrażenie jak włosy będą wyglądać po farbowaniu. Bardzo duża zaletą szamponów jest ich bogaty i urozmaicony wybór, gdyż obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju warianty kolorystyczne począwszy od bardzo jasnych a skończywszy na najciemniejszych odcieniach. Dzięki szerokiej gamie produktowej szampony koloryzujące cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony klientów.

Szampony koloryzujące – dla osób, które szukają pomysłów?

Warto zaznaczyć, iż o ile wybór farby do włosów jest szczególnie polecanym rozwiązaniem dla osób przywiązanych do jednego koloru, o tyle szampony koloryzujące stanowią idealną propozycję dla tych, którzy nie mają w planach wiązać się z jednym odcieniem na stałe. Czy wiesz, że w przeciwieństwie do farb szampony posiadają zdecydowanie delikatniejszą formułę? Bowiem zawarte w nich pigmenty nie wnikają aż tak głęboko w strukturę włosa, jedynie delikatnie go otulają, przez co nie naruszają jego właściwej budowy. Należy pokreślić, iż efekt tego rodzaju koloryzacji utrzymuje się z reguły do kilkunastu myć, po czym kompletnie się zmywa i pozostawia delikatną poświatę, dlatego bez żadnego problemu możliwe jest kolejne farbowanie. Obecnie dostępne na rynku szampony koloryzujące pozwolą Ci dopasować odpowiedni odcień a dzięki temu uzyskasz idealny kolor!

Szampon koloryzujący zamiast farby do włosów – idealne rozwiązanie dla siwych włosów?

W dzisiejszych czasach panuje przekonanie, iż aby pokryć siwe włosy należy zastosować tylko i wyłącznie farbę, nie jest to jednak do końca prawda. Są wyjątki kiedy można użyć saszetki, która zawiera zmywalny produkt, szczególnie dotyczy to sytuacji gdy srebrne pasma pokrywają mniej niż 30% wszystkich włosów. Należy pamiętać, iż szampony koloryzujące nie zawierają w sobie amoniaku, poprzez co nie mają możliwości aby wniknąć bardzo głęboko w strukturę pasm, przede wszystkim gdy siwy włos jest pusty. Warto również dodać, że podczas mycia wypłukuje się także barwnik, czego efektem jest jaśniejsza fryzura, dlatego też farbowanie z użyciem szamponu koloryzującego zapewnia tymczasowy efekt.

Farbowanie włosów – stosowanie odpowiednich szamponów i odżywek

Zastosowania farby do włosów nie trzeba nikomu tłumaczyć, tak samo w przypadku dostępnej liczby kolorów, których jest tak duża ilość, że nie starczyłoby miejsca aby wypisać wszystkie. Przede wszystkim warto zapamiętać, iż farby do włosów dają najtrwalszy efekt, powodują zmianę oraz kolor, który jest pełen refleksów. Wynikiem farbowania jest połączenie posiadanego już koloru z tym który chcesz uzyskać, jednak w tym przypadku trzeba mieć na uwadze, że ten sam odcień farby może wyglądać zupełnie inaczej u różnych osób, bowiem jest to uzależnione od włosa, na który kosmetyk będzie nałożony. Aby utrzymać kolor zaleca się stosowanie odpowiednich szamponów oraz odżywek, przeznaczonych specjalnie do włosów farbowanych!

Farba do włosów a szampon koloryzujący – różnice

Farba do włosów i szampon koloryzujący różnią się pod wieloma aspektami, wśród których można wymienić między innymi:

  1. Szampon koloryzujący jest mniej trwały od farby do włosów.
  2. Na opakowaniach szamponów koloryzujących jest napisane po ilu myciach kolor zejdzie, w przypadku farb taka informacja nie zawsze jest podawana.
  3. Farby do włosów zawierają w swoim składzie o wiele więcej substancji chemicznych, przez co szybciej niszczą włosy.
  4. Szampony koloryzujące stosuje się głównie do ożywienia koloru obecnych włosów, oraz aby utrzymać ładny wygląd farbowanych włosów.
  5. Farba mimo sporej zawartości chemii bardziej ujednolica kolor na całej długości i grubości włosów.
  6. Dzięki użyciu farby włosy wyglądają dużo bardziej naturalnie niż w przypadku szamponów.

Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na wybór farby do włosów czy też postawisz na szampon koloryzujący, warto przed zakupem poznać skład poszczególnych kosmetyków i wybierać te, które dadzą Twoim włosom optymalną pielęgnacje!

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]