Designerskie kanapy na balkonach i tarasach – jakie są najlepsze zestawy na zewnątrz?

Taras jest wspaniałym miejscem wypoczynkowym w ciepłych okresach roku. Nie ma chyba nic lepszego od porannej kawy wypitej w wygodnej kanapie z widokiem na ukochany ogród! Zaaranżowanie tarasu może być wspaniałą zabawą i przyjemnością. Większa przestrzeń pozwala na kreatywne wariacje, także w kontekście wyboru odpowiedniego zestawu wypoczynkowego. Jakie są najlepsze propozycje aranżacji tarasów?

Rozkładany narożnik na tarasie – miejsce idealne na wypoczynek

Jak tylko przychodzą cieplejsze dni, nadchodzi moment na otwarcie tarasowego sezonu! Wypoczynek na świeżym powietrzu wśród zieleni i roślin jest najefektywniejszy i poprawiający samopoczucie. Natura ma niezwykle pozytywny wpływ na ludzki organizm, dlatego jeśli tylko masz możliwość wystawienia mebli wypoczynkowych na zewnątrz – nie wahaj się! Rozkładany narożnik na tarasie szybko może stać się twoim ulubionym miejscem, dlatego warto zadbać o jego odpowiednią aranżację.

Wypoczynkowy zestaw mebli na zewnątrz powinien odznaczać się wysoką estetyką, ale przede wszystkim praktycznością. Kanapy lub narożniki narażone są przez długi czas na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych. Nadmierne promienie UV oraz opady mogą powodować uszkodzenia materiałów. Przy zakupie odpowiednich mebli, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, dzięki którym zestaw wypoczynkowy zostanie z nami na dłużej. Sprawdź, jakie cechy powinien mieć rozkładany narożnik na tarasie!

Designerskie kanapy na zewnątrz – najważniejsze cechy produktów

Zakup mebli do ogrodu wymaga pewnej praktycznej wiedzy. Dlaczego? Jest to wydatek większego rzędu, dlatego nic dziwnego, że chcemy, by kupiony narożnik tokio był z nami jak najdłużej. O ile warunki domowe są łatwe w utrzymaniu funkcjonalności mebla, o tyle warunki zewnętrzne odznaczają się pewnymi trudnościami. W tym artykule dowiesz się, jak zadbać o zakupowy sukces i cieszyć się kanapą na tarasie jak najdłużej.

Jakie cechy wziąć pod uwagę podczas zakupu?

  • Wytrzymałość – kanapa służy głównie do siedzenia i leżenia. Częste użytkowanie i regularne obciążenie mebla może obniżyć jakość funkcjonowania. Konstrukcja takiej kanapy musi być solidnie wykonana i wytrzymała. Warto przed zakupem osobiście przetestować mebel i upewnić się o jego jakości.
  • Łatwość w czyszczeniu – letnie grille, a przede wszystkim warunki pogodowe nie sprzyjają długiemu utrzymaniu czystości kanapy lub narożnika. Dlatego właśnie materiał, którym obity jest mebel, powinien być w miarę odporny na brud, ale także łatwy w czyszczeniu.
  • Kwestia impregnacji – część mebli, które wystawiamy na zewnątrz, wymagają impregnacji i szczególnej pielęgnacji. Łatwo się domyślić, że najbardziej chodzi o te wykonane z drewna. Wilgoć i zmienne temperatury mogą działać niszcząco na materiał. Kupując, zwróć uwagę na typ materiału, dobrą opcją będą np. meble z częściami metalowymi.

To trzy zdecydowanie najważniejsze rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, decydując się na zakup mebli na taras. W tym miejscu pojawia się pytanie – jaki wybrać zestaw wypoczynkowy? Narożnik, a może kanapa? Podpowiemy!

Narożnik tokio czy rozkładana kanapa? Co lepsze na taras?

Biały narożnik rozkladany na tarasie z pewnością przykuje uwagę niejednego. Estetyczna aranżacja i odpowiedni dobór kolorów reszty meblowego zestawu sprawią, że wypoczynek na tarasie będzie jednym z najprzyjemniejszych! Podobnie rzecz ma się z popularnymi kanapami. Który mebel jest lepszy na domowy taras? Designerskie kanapy czy rozkładany narożnik?

Pierwszym i najważniejszym punktem, który już ustawia nam gdzieś zakupowy wybór, jest wielkość przestrzeni. Do mniejszych metraży polecamy bardziej kanapę, z kolei na większe tarasy idealnie sprawdzi się np. narożnik tokio, którego wygląd jest niezwykle efektowny! Wpływ ma także liczba domowników, za którą idzie potrzeba ilości siedzisk. Oczywiście do każdego mebla zawsze możemy dobrać dodatkowo fotele i krzesła. Jednak najważniejszą ze wszystkich kwestii są indywidualne upodobania i potrzeby.

Twój taras to miejsce odpoczynku, relaksu i wolnych chwil z rodziną i przyjaciółmi. Zadbaj o swój komfort i ciesz się pięknem bliskości natury!