Depilacja twarzy – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Bujny, zadbany męski zarost to trend, który nie wychodzi z mody! Co innego jednak kształtna broda czy wąsy, a co innego – niechciane włoski, wyrastające nie tam, gdzie sobie tego życzymy. Na niepożądane owłosienie narzekają zwłaszcza panie, dla których ciemny meszek nad górną wargą czy pojedyncze ciemne włoski na brodzie mogą być źródłem wielu kompleksów. Codzienne sięganie po pęsetę bywa uciążliwe i może powodować podrażnienie skóry. Jak zatem pozbyć się niechcianych włosków, na czym polega depilacja twarzy i czy depilacja u kosmetyczki będzie najlepszym rozwiązaniem? Wyjaśniamy, jak walczyć z niepożądanym owłosieniem na twarzy!

Depilowanie brwi: czas odłożyć pęsetę!

Choć oczy są zwierciadłem duszy, to brwi są dla tego lustra ramą. Odpowiednio wyregulowane i dopasowane do kształtu oczu i twarzy potrafią nadać jej charakter i wyrazistość. Obecnie panuje moda na gęste, zadbane, co nie znaczy, że krzaczaste brwi. Asymetria nie jest tu jednak mile widziana! Samodzielne depilowanie brwi może okazać się strzałem w dziesiątkę lub… całkowitą katastrofą, a jej skutki utrzymują się naprawdę długo. Nie ryzykuj: umów się na wizytę do doświadczonej kosmetyczki, która specjalizuje się w usuwaniu brwi za pomocą wosku. Nie tylko określi idealny kształt brwi, ale również wyreguluje je szybko i bezboleśnie. Nowoczesna depilacja brwi to już coś więcej niż tylko skubanie ich pęsetą – warto oddać się w ręce profesjonalistki, która zna się na bieżących trendach oraz korzysta z najlepszych metod. Efekt może Cię zaskoczyć – Twoja twarz nabierze wyjątkowości!

Usuwanie wąsika u kosmetyczki – skuteczny sposób na walkę z kompleksami

Ciemne włoski nad górną wargą to dla wielu kobiet ogromny kompleks. O ile delikatne włoski nad górną wargą nie są niczym dziwnym, to jednak nagłe pojawienie znacznego owłosienia może wiązać się na przykład z zaburzeniami gospodarki hormonalnej i może wymagać zgłoszenia się po pomoc do lekarza. Niezależnie jednak od tego, czy włoski są objawem choroby, czy też po prostu „taka Twoja uroda”, możesz skutecznie z nimi walczyć. Usuwanie wąsika u kosmetyczki to zabieg, któremu codziennie poddaje się mnóstwo kobiet na całym świecie; dołącz do nich, jeśli przeszkadza Ci owłosienie nad górną wargą. Szybką i skuteczną metodą w zasadzie dla każdej z nas jest depilacja woskiem. Chwila dyskomfortu – i już masz spokój na kilka tygodni! Zdecydowanie nie zachęcamy do samodzielnej depilacji z wykorzystaniem pasków z woskiem dostępnych w każdej drogerii: delikatna skóra twarzy może ulec nie tylko silnemu podrażnieniu, ale wręcz uszkodzeniu. Nie chcesz chyba nabawić się trwałych śladów, prawda? Umów się na wizytę u kosmetyczki i pozbądź się niechcianych włosków. Woda utleniona, sok z cytryny, pumeks, kremy do depilacji – takie domowe sposoby są nie tylko nieskuteczne, ale często wręcz szkodliwe.  Depilacja laserowa to z kolei sposób na to, by włoski zniknęły z Twojej twarzy na jeszcze dłużej; zanim jednak zgłosisz się na zabieg, poznaj ewentualne przeciwwskazania.

Depilacja twarzy: powierz ją profesjonalistom!

Jasne i przypominające meszek włoski na twarzy nie są niczym dziwnym – w końcu ma je każdy! Czasem jednak okazują się dość uciążliwe i widoczne, szczególnie jeśli często wykonujesz kompletny makijaż. Mężczyźni mogą w takiej sytuacji chwycić za maszynkę i pozbyć się niechcianych włosków. A kobiety? Choć teoria o szybciej odrastających włoskach to mit, chyba żadna z pań nie ma ochoty na regularne golenie! Pozostaje zatem depilacja u kosmetyczki; podczas zabiegu możesz pozbyć się niechcianego owłosienia na dłużej. Dobrym rozwiązaniem będzie depilacja za pomocą wosku, ponieważ laser nie jest skuteczny w przypadku bardzo jasnych włosków. Depilacja u kosmetyczki to także szansa na usunięcie wszystkich włosków – również tych, których na co dzień nie zauważamy, ponieważ wyrastają na przykład pod brodą. Czujne oko specjalistki wypatrzy wszystkie włoski, których z pewnością chciałabyś się pozbyć – i to na jak najdłużej! Delikatnie przeprowadzona depilacja woskiem nie uszkadza skóry; po zabiegu pojawia się tylko przejściowe zaczerwienienie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]