Czy warto inwestować w sportową odzież modelującą?

Rynek modowy rozwija się bardzo intensywnie, a marki oferują coraz to nowsze i bardziej funkcjonalne modele ubrań, które odznaczają się nie tylko praktycznością, lecz także świetnym designem, a często również właściwościami modelującymi. Dzięki temu możliwe jest ukrycie mankamentów figury, a także podkreślenie jej zalet, co przekłada się na zwiększenie komfortu podczas treningów. Podpowiadamy, czy warto inwestować w sportową odzież modelującą.

Czym jest odzież modelująca?

Należy rozpocząć od stwierdzenia, że żadne, nawet najbardziej precyzyjnie zaprojektowane ubrania modelujące nie sprawią, że sylwetka od tak wyglądać będzie jak ciało doświadczonej sportsmanki. Odzież tego typu efektywnie pomaga ukryć jednak największe mankamenty figury, przez co możliwe jest zyskanie natychmiastowych i bardzo satysfakcjonujących efektów.

Sportowa odzież modelująca najczęściej wykonana jest z tkanin o bardziej ścisłym splocie. Jak mówi nam ekspertka z firmy Deckout, polskiej marki sportowej:

Do produkcji modelujących ubrań sportowych wykorzystuje się precyzyjnie dobrane materiały, które są bardzo mocne, ale jednocześnie elastyczne. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja i fason sprawiają, że naturalne atuty sylwetki zostają podniesione, a mankamenty – ukryte.

Podczas produkcji najczęściej wykorzystywane są włókna syntetyczne, dzięki czemu odzież modelująca idealnie przylega do ciała, dając wrażenie „drugiej skóry”. Poszczególne modele wyposażone są w przeszycia i usztywnienia, które dodatkowo wspomagają konstrukcję i nadają sylwetce pożądanych kształtów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odzieży modelującej?

Najważniejszą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru odzieży modelującej, jest materiał wykonania. W składzie materiałowym powinien znaleźć się m.in. poliester, poliamid czy elastan. Niezwykle istotny jest także dobór odpowiedniego fasonu: legginsy push up świetnie podkreślą pośladki oraz wysmuklą uda, wydłużając optycznie sylwetkę. Obcisłe longsleev’y wymodelują ramiona i ręce, a koszulki wyszczuplające ukryją boczki i zwrócą uwagę na talię.

Należy pamiętać o tym, aby podczas zakupów zawsze wybierać ubrania w rozmiarze, który aktualnie nosisz. Zbyt obcisła odzież nie tylko negatywnie wpłynie na Twój komfort podczas treningu, lecz także nie spełni swojej podstawowej funkcji, jaką jest optyczne wysmuklenie ciała.

Ponadto poszczególne modele różnią się od siebie poziomami modelowania sylwetki. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto więc przeanalizować specyfikację swojego ciała oraz ofertę poszczególnych producentów. Nie można zapominać także o tym, że ubrania tego typu nie mogą być noszone przez cały czas – może to bowiem tamować swobodny przepływ krwi i powodować zbyt duży nacisk.

Choć nienaganny i estetyczny wygląd jest niezwykle ważny, pamiętaj o tym, żeby podczas wyboru odzieży modelującej zwracać uwagę przede wszystkim na swój komfort i wygodę. Tylko odpowiednio dobrane, wysokojakościowe ubrania sprawią, że Twoja sylwetka będzie prezentować się świetnie, a każdy Twój trening będzie efektywny i udany!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]