Czy catering dietetyczny się opłaca?

czy catering dietetyczny się opłaca

Cena diety pudełkowej to podstawowa zapora, która zniechęca wielu przeciętnych ludzi do korzystania z tej formy odżywiania. Bo o tym, że jest wygodna, smaczna, kolorowa, a przy tym skutecznie odchudza – nie trzeba nikogo przekonywać.

Czy catering dietetyczny się opłaca? Nie ma innego sposobu, aby to sprawdzić, jak tylko przeanalizowanie własnych wydatków na żywność i media, a także tych niematerialnych korzyści, oraz porównanie ich z realnymi wydatkami na dietę pudełkową.

Dieta pudełkowa cena

Ile kosztuje taki catering? Wiele zależy od tego, jaki wariant zostanie wybrany. Zwyczajna, domowa dieta, w której wykorzystuje się doskonale znane każdemu składniki, jest tańsza, niż na przykład dieta wegańska, która wymaga od dietetyka przygotowywania specjalnego jadłospisu, a od kucharza wspięcia się na wyżyny kulinarnych umiejętności – bo przygotowanie smacznych wegańskich posiłków nie zawsze jest proste. Każdy z wariantów ma inną specyfikę i w każdym wykorzystuje się droższe lub tańsze składniki. Należy jednak pamiętać, że w dobrym cateringu dieta optymalna lub domowa zawierają komponenty najwyższej jakości – na przykład ryby, oleje roślinne, orzechy, owoce – a one kosztują. Cena zależy również od kaloryczności (a co za tym idzie – gramatury). Im niższa kaloryczność, tym mniej kosztuje całodzienne wyżywienie. W Prima Food ceny cateringu zaczynają się już od 35 złotych za dzień! To dużo czy mało? Sprawdźmy.

Czy catering dietetyczny się opłaca?

Na początek warto się zastanowić, czy naprawdę potrzebujesz tego rodzaju wyżywienia. Jeśli jedynym rozsądnym rozwiązaniem w Twoim przypadku jest dieta pudełkowa cena nie będzie odgrywała w tym szczególnej roli – ważniejsze wydają się pozamaterialne zyski. Można jednak pokusić się o wyliczenie realnych finansowych zysków. Osoby żyjące samotnie i dużą część dnia spędzające w pracy często sięgają po gotowe rozwiązania – kanapki, obiady w bufecie, szybkie przekąski. Finalnie ich całodzienne wyżywienie kosztuje zatem dużo więcej niż te 35 złotych. Warto sprawdzić też, o ile spadną rachunki za prąd, gaz i wodę, konieczne do przyrządzenia posiłków w domu – osoby, które dotychczas zmuszały się do gotowania, na pewno odczują to przy okazji opłacania mediów.

Cena diety pudełkowej – jak zwracają się koszty?

Decydując się na dietę pudełkową, warto dać sobie miesiąc na przetestowanie konkretnej firmy i jej usług i sprawdzenie, jakie realne korzyści uda się odnieść. To najlepsze rozwiązanie pod względem ekonomicznym i zdrowotnym dla osób, które żyją samotnie i nie chce im się gotować tylko dla siebie, więc bardzo często stołują się na mieście. Jednak pary lub małe rodziny z pewnością też odczują z tego wymierną korzyść, gdy podliczą swoje miesięczne wydatki na jedzenie i media i porównają z wydatkami na fit catering w odpowiednim wariancie. Zyskać można tym sposobem dużo więcej niż oszczędności finansowe – zdrową, szczupłą sylwetkę i wiele godzin w tygodniu, których nie spędza się na zakupach, gotowaniu i sprzątaniu po posiłkach! Czy catering dietetyczny jest więc wart swojej ceny? Z pewnością!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]