Co zrobić żeby włosy szybciej rosły?

co na porost włosów?

Wiele kobiet nie ma pojęcia co zrobić, żeby włosy szybciej rosły. Da się na to wpłynąć dzięki kilku prostym sposobom. Piękne, gęste, długie włosy – niemalże każda z przedstawicielek płci żeńskiej o takich marzy. Są one bowiem postrzegane jako symbol kobiecości oraz zdecydowanie dodają atrakcyjności. Można ponadto stylizować je na wiele sposobów, na przykład wypróbować na sobie jakieś fantazyjne upięcia, które z pewnością zachwycą znajomych. Jak jednak poprawić kondycję włosów tak, by zaczęły rosnąć widocznie szybciej?

Odpowiednia suplementacja

O zdrowe włosy należy przede wszystkim zadbać od wewnątrz. Jeżeli nie stosuje się diety bogatej w niezbędne mikroelementy, to trzeba uzupełniać je za pomocą tabletek. Wielu kobietom pomaga także przyjmowanie biotyny oraz skrzypu, który można przyswajać nie tylko jako kapsułki, ale także w formie naparu. Jest to dla niektórych niesamowicie wygodne, gdyż nie każdy przepada za połykaniem pigułek. Bardzo wartościowym składnikiem suplementów na włosy są również drożdże, występujące w wielu tego typu preparatach.

Wartościowe kosmetyki

Nie powinno się oczywiście zapominać o środkach, jakie można znaleźć w drogeriach. Serum, odżywka, wcierka, maska – tych i wiele, wiele więcej kosmetyków da się zakupić, a następnie przetestować. Warto spróbować kilku rozmaitych preparatów, by ocenić, który będzie najskuteczniejszy. Każda kobieta potrafi bowiem inaczej reagować na dany produkt. Wynika to chociażby z kondycji skóry głowy, a także tego, jakim zabiegom poddaje się włosy na co dzień.

Unikanie nadmiernego stylizowania

Codzienne prostowanie i kręcenie włosów, a także zbyt ciasne upięcia mogą sprawić, że zaczną się one kruszyć oraz prezentować się niezbyt estetycznie. Najlepiej ograniczyć tego typu zabiegi do niezbędnego minimum. Warto przy tym regularnie chodzić do fryzjera, by obcinać końcówki. Niekorzystne jest także zbyt częste używanie lakieru oraz suchego szamponu. Lepiej zapobiegać nadmiernemu zniszczeniu oraz wysuszeniu, niż potem starać się zniwelować jego skutki, co nie zawsze jest do końca możliwe. Dlatego właśnie trzeba jak najintensywniej oszczędzać swoje włosy na co dzień. Farbowanie i odbarwianie ich także nie jest wskazane, choć niektóre kobiety nie wyobrażają sobie bez tego swojej codzienności i zbyt ciężko jest im z tego zrezygnować.

Dbaj o swoje zdrowie

Jest to jeden z podstawowych, fundamentalnych sposobów. Kondycja włosów nierzadko odzwierciedla bowiem kondycję całego organizmu. By rosły piękne i zdrowe należy:

– przestrzegać zasad zdrowego odżywiania,

– unikać diet opierających się na znikomej liczbie kalorii lub takich, które wykluczają wiele produktów,

– regularnie ćwiczyć,

– postarać się maksymalnie zredukować stres,

– odstawić szkodliwe używki.

Te rzeczy z pewnością sprawią, iż będzie można przestać zadawać sobie pytanie co zrobić, żeby włosy szybciej rosły. Będą one bowiem właściwe odżywione od wewnątrz. Nie tylko ich kondycja się poprawi, ale z pewnością ogólne samopoczucie także stanie się lepsze, co przełoży się na radośniejszy nastrój.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]