Chcesz się pięknie prezentować latem? Zobacz, jak zadbać o włosy

Wybierasz się na urlop i chcesz się na nim korzystnie prezentować? Najlepsza opcja to olśniewać naturalnością. Zadbana cera, włosy i paznokcie zdobią lepiej, niż perfekcyjny makijaż. Twoje włosy potrzebują pomocy? Sprawdź, który z zabiegów będzie odpowiedni dla ciebie. Niektóre możesz wykonać samodzielnie w domu.

Zabiegi na skórę głowy

To powinien być pierwszy krok. Jeśli skóra głowy tego wymaga, warto zafundować jej peeling lub masaż. Są też specjalne preparaty, które nakłada się w celu poprawy kondycji skóry głowy. Bez tego nie ma co liczyć na zdrowy wygląd włosów. Zarówno peeling, jak i masaż można zrobić samemu.

Farbowanie włosów

Farbowanie można przeprowadzić w domu lub w salonie fryzjerskim. Która opcja jest lepsza? Farbowanie w domu na pewno jest tańsze, ale wymaga wprawy lub pomocy drugiej osoby. Farbowanie w salonie to dobre rozwiązanie w przypadku chęci zmiany koloru lub silnego rozjaśnienia włosów.

Jaki kolor wybrać? Przede wszystkim powinien pasować do karnacji, ale latem można trochę zaszaleć i zrobić coś, na co normalnie się nie decydujemy – np. włosy w odcieniu różu lub fioletu. Jeśli taki pomysł wydaje się zbyt odważny, można poprzestać na szamponie koloryzującym. Wtedy efekt będzie tylko tymczasowy.

Balejaż

Balejaż to specyficzny rodzaj farbowania, polegający na koloryzacji wybranych pasm włosów na kolor o kilka tonów jaśniejszy lub ciemniejszy od naturalnego. Docelowo na włosach powinno być maksymalnie sześć odcieni.

Balejaż, chociaż traktowany jest jako skomplikowany zabieg fryzjerski, powinien dać efekt naturalnego cieniowania włosów przez słońce.

Ombre, sombre i hombre

Te nazwy brzmi bardzo podobnie i dlatego często są mylnie stosowane zamiennie. Warto jednak znać ich prawdziwe znaczenie, zanim poprosimy o wykonanie fryzjera. W innym przypadku efekt może być całkowicie niezgodny z oczekiwaniami.

Ombre opiera się na efekcie kontrastu – włosy są ciemne u nasady i jasne na końcach (lub odwrotnie), a granica między kolorami jest wyraźnie widoczna.

Hombre to złagodzona wersja ombre – granica między jasną i ciemną strefą fryzury jest bardzo płynna.

Sombre natomiast to… złagodzona wersja hombre. Włosy są rozjaśnione zaledwie o kilka tonów, poszczególne pasemka wyglądają bardzo naturalnie. Sombre jest podobne do balejażu, różnicy można szukać jedynie w kolorze włosów u nasady. Przy balejażu są rozjaśniane od samej góry, sombre „maluje” włosy nieco niżej.

Strzyżenie

Włosy przed urlopem potrzebują nie tylko koloryzacji, ale i strzyżenia. Aby jednak ostateczny efekt był taki, jak zakładamy, warto już przed koloryzacją powiedzieć fryzjerowi, o jaką długość i kształt fryzury nam chodzi.

Laminacja włosów

Laminacja włosów w domu to propozycja dla osób, które mają już gotową fryzurę i chcą ją zabezpieczyć.

Laminację przeprowadza się z reguły na długich włosach, które wymagają regeneracji i zabezpieczenia przed szkodliwymi czynnikami, np. wiatrem, słońcem, ale też ciepłem prostownicy lub suszarki. W płynie do laminacji znajdują się proteiny, keratyna i aminokwasy, które wnikają w strukturę włosów, wygładzają je, zmiękczają i dodają im blasku.

Zabieg laminacji powtarza się średnio co trzy tygodnie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]