7 powodów, dlaczego mężczyzna patrzy kobiecie w oczy?

facet patrzy kobiecie w oczy

Jeżeli mężczyzna patrzy w oczy kobiecie, wcale nie musi to od razu oznaczać, iż jest nią zainteresowany. Czasami zdarza się, iż facet unika kontaktu wzrokowego, by ukryć swoje prawdziwe uczucia. Może po prostu jest nieśmiały? Niech więc nas nie zwiedzie jego niby-obojętność. Z drugiej strony, mogłybyśmy przedwcześnie uznać, że jest nami w jakikolwiek sposób zafascynowany. Patrzenie prosto w oczy może być spowodowany różnymi emocjami wpadającymi ze skrajności w skrajność.

Rozgryzamy, dlaczego mężczyzna patrzy kobiecie w oczy

Gdy rozmawiamy z mężczyzną, spoglądamy sobie co jakiś czas w oczy. To zwykła reakcja podczas rozmowy. Kontakt wzrokowy jest potrzebny, by uważnie słuchać, a także sprawdzać, jak komunikacja werbalna wpływa na naszego rozmówcę. Tym rozmówcą może być każdy mężczyzna patrzący nam w oczy:

 • szef
 • tata
 • brat
 • syn
 • kolega
 • ukochany
 • nieznajomy
 • duchowny itd.

W zależności od podjętego wątku wyraz spojrzenia może być różny: zaskoczony, ubawiony, zatroskany, obojętny, z wyrzutem, oskarżający, z uwielbieniem, politowaniem, pogardą, empatią…

To samo dzieje się w nas. Na jednego i tego samego mężczyznę możemy spojrzeć w przeróżny sposób, w zależności od uczuć, jakie w danej chwili mamy względem niego. Rzadko unikamy wzroku. Być może tylko wtedy, gdy nie chcemy, by facet odgadł nasze zamiary lub jest tak szpetny, iż nie jesteśmy w stanie spojrzeć w jego źrenice. Nic na siłę.

Zastanawiające, dlaczego mężczyzna patrzy kobiecie w oczy zbyt długo

Gdy facet patrzy nam w oczy zbyt długo, wówczas powinnyśmy wytrzymać ten świdrujący wzrok, by móc wyczytać jego intencje. Niektórym z nas uda się to bezbłędnie, ale czasami brakuje nam dodatkowych szczegółów. Zatem nie tylko oczy, ale i dodatkowe gesty mogą nam nieco podpowiedzieć jego intencje wobec nas. Niemniej możemy być pewne, iż w pewien sposób zaintrygowałyśmy go.

Mężczyzna lubi patrzeć na kobietę, która mu się podoba. Może to być szybkie prześliźnięcie się po całej naszej postaci i zatrzymanie się na naszym spojrzeniu. Jednak nie możemy od razu być pewne, iż ten pan zafascynował się nami. Zdarza się bowiem mężczyznom zamyślić i patrzeć w jeden punkt. Mogą to być właśnie nasze oczy. My będziemy zadowolone, że taki pozytywny wpływ na niego wywarłyśmy, a on w tym momencie po prostu przelicza parametry budynku, który będzie stawiał wraz z innymi za tydzień w centrum dużego miasta.

Czy zawsze mężczyzna patrzy kobiecie w oczy, gdy mu się podoba?

Niestety, nie zawsze. Dzięki temu rozmowy mogą być całkiem swobodne, bez podtekstów i spinania się. Przyjaciel zawsze spojrzy nam w oczy, nie lustrując nas spojrzeniem, jakby chciał nas zjeść. Szef raczej będzie nam patrzeć w oczy po to, by usłyszeć, kiedy np. oddamy gotowy projekt, z którym miałyśmy się uporać. Może na nas patrzeć długo i nieustępliwie, ale z pewnością trudno nam będzie znieść jego spojrzenie.

Przyznać trzeba, iż im dłuższe spojrzenie prosto w oczy bez zachowania zasad dobrego wychowania może świadczyć sporym zauroczeniem naszą osobą. Częściej też będzie nam spoglądał w oczy, gdy będziemy dla niego miłe, pełne taktu. Co więcej- gdy wykażemy swoje żywe zainteresowanie jego osobą.

Kwintesencja, dlaczego mężczyzna patrzy kobiecie w oczy?

Bądźmy dobrej myśli, że jednak najczęściej są to spojrzenia jak najbardziej przyjazne. Poniżej zebrane w punkty wszelkie powody, dlaczego mężczyzna patrzy kobiecie w oczy:

 1. intrygujemy go
 2. lubi nas
 3. podobamy mu się
 4. być może liczy na coś więcej
 5. chce znać prawdę
 6. ma zawiechę
 7. nienawidzi
Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 4.3]