5 ważnych informacji o depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest w ostatnich czasach bardzo popularnym zabiegiem. Nie dla wszystkich jasne są jednak kwestie dotyczące bezpieczeństwa, bolesności czy samej skuteczności tego typu depilacji. Poniżej rozwiewamy wątpliwości dotyczące 5 istotnych zagadnień.

1) Bezpieczeństwo

Sam zabieg depilacji laserowej przy zastosowaniu nowoczesnego sprzętu i wykonany przez wyszkolony personel jest w pełni bezpieczny. Ważne jest, żeby przed depilacją został z Tobą przeprowadzony wywiad mający na celu wykluczenie potencjalnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Depilacja laserowa nie jest przykładowo wskazana dla kobiet w ciąży, dla osób z chorobą onkologiczną lub chorobami autoimmunologicznymi.

2) Czy jest jakaś różnica między „epilacją” a „depilacją”?

Prawidłowe określenie trwałego usuwania włosów za pomocą lasera to „epilacja”. W powszechnej świadomości króluje jednak zwrot „depilacja”. W związku z tym często same kliniki urody używają sformułowania „depilacja laserowa”. Dla ciebie kluczowa informacja to fakt, że „epilacja laserowa” i „depilacja laserowa” to dokładnie ten sam rodzaj zabiegu.

3) Która pora roku jest najlepsza na depilację laserową?

Depilacji laserowej najlepiej poddać się zimą lub jesienią. Wynika to między innymi z faktu, że po zabiegu należy przez kilka tygodni chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym. Dodatkowo, żeby uzyskać najlepszy efekt, sam zabieg należy powtórzyć kilka razy, a między każdym z zabiegów musi być określona ilość dni przerwy. Jeśli chcemy w pełni cieszyć się efektami gładkiej skóry w słoneczne wiosenne i letnie dni – skorzystajmy z depilacji odpowiednio wcześnie.

4) Czy depilacja laserowa boli?

Przede wszystkim jest to kwestia indywidualna. Dużo zależy od poziomu wrażliwości skóry, oczywiście znaczenie ma także miejsce, z którego usuwane jest owłosienie. Na szczęście producenci nowoczesnych laserów dbają o to, aby minimalizować ból i dyskomfort. Przykładem są chłodzące głowice, które realnie zmniejszają odczuwanie bólu w trakcie depilacji.

5) Skuteczność

Celem depilacji laserowej jest trwałe usunięcie włosów. Jest to naprawdę skuteczny zabieg. Należy jedynie pamiętać o tym, że należy go wykonać kilka razy (4-6), a między każdym zabiegiem musi być zachowany kilkutygodniowy odstęp (zależnie od depilowanego miejsca 4-10 tygodni).

Artykuł opracowany przy współpracy z: Klinika Estetyki Ciała Beauty Duty.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]