4 książki romantyczne do przeczytania na wiosnę

Mówi się, że na wiosnę miłość kwitnie dookoła — coś w tym niewątpliwie jest. Kalendarzowa zima dobiega już powoli końca, można więc powoli wdrażać się w romantyczny nastrój nowej pory roku. Jak najlepiej to zrobić? Oczywiście za pomocą romansów! Powieści romantyczne to jeden z najpopularniejszych gatunków literackich na świecie. Jeśli jesteś miłośnikiem romantycznych historii i szukasz inspiracji na kolejne czytelnicze przygody, to mamy dla ciebie listę pięciu wyjątkowych pozycji, które idealnie rozgrzeją twoje serce po mroźnej zimie!

Przygotuj się na niezwykłą podróż po świecie romantyzmu

„7 mężów Evelyn Hugo”, Taylor Jenkins Reid

Powieść autorstwa Taylor Jenkins Reid łączy w sobie elementy biografii, dramatu i romansu. Główna bohaterka, Evelyn Hugo, jest zarówno uwielbianą, jak i znienawidzoną hollywoodzką gwiazdą, która zgłasza się do młodej dziennikarki, Monicy, aby opowiedzieć jej swoją prawdziwą historię. W trakcie wywiadu Evelyn opowiada o swoim życiu, miłościach i trudnych wyborach, których musiała dokonać, by osiągnąć sławę i sukces. Jest to książka tak pełna wzruszeń, jak i niezwykłych, nieoczekiwanych tajemnic, które skrywają bohaterzy.

”Ostatnia piosenka”, Nicholas Sparks

Kultowa już powieść znanego autora książek romansów to wzruszająca opowieść o miłości, rodzinie i poświęceniu. Główna bohaterka, Veronica (głównie znana jako Ronnie) Miller, jest młodą artystką, która po trudnym rozstaniu z chłopakiem, zostaje wysłana na wakacje do swojego ojca, na wybrzeże Karoliny Północnej. Tam poznaje Willa, miejscowego surfera, który pomaga jej na nowo odnaleźć radość z życia. W trakcie wakacji Ronnie odkrywa także tajemnice swojej rodziny oraz musi spojrzeć w głąb siebie, aby odnaleźć prawdziwe szczęście. „Ostatnia piosenka” to historia o miłości, która przetrwa nawet najtrudniejsze chwile, a także o tym, jak ważna jest rodzina w budowaniu naszej przyszłości.

„Malibu płonie”, Taylor Jenkins Reid

Kolejna powieść autorstwa Jenkins Reid to opowieść zarówno o rodzinie, miłości, jak i dorastaniu. Książka skupia się na historii rodzeństwa, Frances i Jessy, którzy w czasie pożaru w Malibu muszą stawić czoła swoim największym lękom i odpowiedzieć sobie na trudne pytania dotyczące swojej przyszłości.  „Malibu płonie” to historia o tym, jak ważne jest wsparcie bliskich i jak czasem należy podjąć trudne decyzje, aby odnaleźć prawdziwe szczęście.

„Heartstopper”, Alice Oseman

Książka opowiada historię dwóch nastolatków, Charliego i Nicka, którzy pochodzą z różnych światów, a których drogi mimo to skrzyżują się ze sobą w szkole. W trakcie ich wzajemnej znajomości Charlie odkrywa, że czuje coś znacznie więcej niż tylko przyjaźń do Nicka, co stawia go przed trudnymi wyborami i pytaniami dotyczącymi swojej tożsamości seksualnej, jak i przyszłości. „Heartstopper” to wzruszająca opowieść o dorastaniu, akceptacji i odkrywaniu, że miłość może przyjść w nieoczekiwanych formach.

Daj się porwać historiom o miłości

Już niedługo za oknem piękne krajobrazy wiosennych pejzaży, a na pierwszym planie niezapomniane historie miłosne. Każda z powyższych propozycji przeniesie cię do niezapomnianego świata tych wyjątkowych bohaterów, ich potyczek i boleści, a także pokaże różne drogi do znalezienia prawdziwej miłości. Nic tak nie rozczula i nie wzrusza, jak książki ze szczęśliwym (choć nie zawsze oczywistym) zakończeniem! Nie zwlekaj i wybierz coś dla siebie — zakochaj się w tych bohaterach i ich miłościach.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]